36th Vilnius Jazz Festival. 12-16 October, 2022

2023.10.16

„Vilnius Jazz“ jaunųjų talentų konkurse triumfavo tūbos virtuozas

Sekmadienio vakarą Vilniaus senajame teatre paaiškėjo „Vilnius Jazz Young Power“ (VJYP) konkurso nugalėtojai. „Vilnius Jazz“ festivalio scenoje asociacijos AGATA įsteigtas „Grand Prix“ (1000 eurų premija) įteiktas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) šiuolaikinės ir improvizacinės muzikos programos absolventui tūbininkui Mikui Kurtinaičiui. Jis pripažintas ir geriausiu konkurso instrumentininku.

Šis muzikantas jau ne kartą kilo į „Vilnius Jazz“ sceną – pasirodė ne vienoje „Improdimensijos orkestro“ programoje, pernai jo ir fleitininkės Salomėjos Kalvelytės duetas VJYP konkurse laimėjo specialų prizą už geriausią standarto improvizaciją. O šiemet Mikas vertinimo komisiją ir publiką, drauge rinkusias laureatą, sužavėjo originalia soline programa.

Baigęs studijas LMTA, M. Kurtinaitis pradėjo aktyviai domėtis tūbos garso išplėtimo galimybėmis, ėmė vis drąsiau reikštis kaip solistas šiuolaikinės ir improvizacinės muzikos scenoje. Neseniai savo naujausius eksperimentus jis demonstravo ir „Improdimensijos“ koncertų cikle. Tūbininkas taip pat groja klezmerių ir balkaniškos muzikos kolektyve „Rakija Klezmer Orkestar“, domisi Rytų Europos, Artimųjų Rytų muzikos paveldu.

Be piniginės premijos, konkurso nugalėtojas pelnė „MAMA Studios“ prizą – galės pasinaudoti šia studija savo įrašams.

Specialųjį prizą už geriausią originalią kompoziciją laimėjo Vilniaus kolegijos ir LMTA absolventų trio „8 Notes missing“, antrus metus iš eilės bandęs laimę konkurso finale.

Už geriausią standarto interpretaciją prizu paskatinta konkurse debiutavusi Kauno Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijos bendramokslių grupė „207 Collective“, o skirtingose Kauno aukštosiose mokyklose studijuojančiai trijulei „Geck“ atiteko konkurso diplomai.

„Vilnius Jazz“ prodiuseris Antanas Gustys džiaugėsi, kad VJYP geografija plečiasi – šiuolaikinio džiazo scena sudomino jaunuolius iš Šiaulių, Anykščių, Vilkaviškio. A. Gusčio vadovaujami, konkursantus vertino muzikologai Jūratė Kučinskaitė ir Linas Paulauskis bei saksofonininkas Kazimieras Jušinskas.

Jaunųjų džiazo talentų konkursas VJYP šiemet surengtas jau 18-ąjį kartą. Tai vienintelis šalyje džiazo konkursas, kurio dalyviai atlieka ne tik privalomus džiazo standartus, bet ir savo originalias kompozicijas.

Šio konkurso scenoje savo karjerą pradėjo šiandien pripažinti improvizacinės muzikos atlikėjai, daugelio puikių projektų sumanytojai saksofonininkai Simonas Šipavičius, Manvydas Pratkelis, Dovydas Stalmokas, Kazimieras Jušinskas, klavišininkas Mantvydas Leonas Pranulis, gitaristas Paulius Vaškas, būgnininkas Adas Gecevičius ir daugelis kitų muzikos talentų.

Naujienos e-paštu

RSS

2023.10.16

„Vilnius Jazz“ jaunųjų talentų konkurse triumfavo tūbos virtuozas

2023.10.14

„Vilnius Jazz“ įvertino Marijaus Aleksos nuopelnus Lietuvos džiazui

2023.10.11

36-ąjį festivalį „Vilnius Jazz“ pradės džiazo narsuoliai, kuriems neegzistuoja galimybių ribos

2023.10.09

Festivalis „Vilnius Jazz“ atkeliauja kupinas intriguojančių sugrįžimų ir naujų pažinčių

2023.10.05

Pranešimas spaudos atstovams

visos naujienos