32nd Vilnius Jazz Festival. 16-20 October, 2019

2011.03.07

Frankofonijos dienas Lietuvoje vainikuoja Trio Chaud - „dadaistinis prancūzų-ispanų kabare“

Trio Chaud (Prancūzija)

Lucia Recio - voice
Didier Petit - cello, voice
Edward Perraud - drums, percussions, voice

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, kovas - frankofonijos mėnuo. Paskutinę šio mėnesio dieną Vilniaus Mažajame teatre Frankofonijos dienas Lietuvoje vainikuoja intriguojantis eksperimentinių džiazo miniatiūrų kabaretas, kurį pristato prancūzų Trio Chaud.

„Šiltajame“ trio („chaud“ – prancūziškai šiltas) susijungė trys iškilūs improvizatoriai, pagarsėję laisvais eksperimentiniais projektais ir kūrybišku požiūriu į savus instrumentus – balsą, violončelę, mušamuosius – padedančiu skleistis naujoms, nelauktoms muzikos spalvoms. Kritikų apibūdinamas kaip „dadaistinis prancūzų-ispanų kabare“, trio pavergia klausytojus pursluojančia kūrybos energija, giliu lyriškumu bei bravūriška žanrų kaita.

Andalūzų kilmės trio vokalistė Lucia Recio žinoma kaip daugybės improvizacinės muzikos projektų kūrėja ir dalyvė. Savamokslė muzikė, vokalistės karjerą pradėjusi nuo flamenko, ją tęsia džiazo ir eksperimentinės muzikos scenose su tokiais legendiniais kūrėjais kaip Fred Frith, Xavier Garcia, Chris Cutler. Ji taip pat pasirodo solo bei duetu su pianiste Christine Wodrascka, jau minėtu Fred Frith ir violončelininku Didier Petit.

Antrasis Trio Chaud balsas - ne viename projekte su Lucia Recio muzikuojantis garsus prancūzų eksperimentinio džiazo kūrėjas violončelininkas Didier Petit. Nuo mažens krimtęs akademinės muzikos mokslus, Sun Ra Arkestra bei Alan Silva's Celestrial Communication Orchestra kūrybos buvo pastūmėtas avangardinio džiazo eksperimentų link. Nuo praeito amžiaus 9 dešimtmečio vidurio jis yra vienas aktyviausių Prancūzijos laisvojo improvizacinio džiazo scenos dalyvių, muzikuojantis su tokiais kūrėjais kaip Michel Doneda, Daunik Lazro, Denis Colin, Marilyn Crispell, Carlos Zingaro. Tarp iškiliausių jo projektų kritikai įvardina daugiau nei dešimtmetį gyvuojantį kvartetą NOHC. Gilindamasis į jį supančius skambesius ir siekdamas juos perteikti, Didier Petit atvėrė daugybę netikėtų savo instrumento galimybių.

Naujų spalvų paieškomis pasižymi ir Trio Chaud būgnininkas Edward Perraud, kurio energinga ir spalvinga perkusija puošia ne vieną laisvojo džiazo projektą. Tarp jų – įspūdingas tarptautinis trio „Das Kapital“ su danų gitaristu Hasse Poulsen bei vokiečių saksofonininku Daniel Erdmann ir pernai pasirodęs perkusininko solinis projektas „Prehistoires“.

 

Bilietus platina Bilietų Pasaulis , kaina – 30, 40, 50 Lt.

Moksleiviams ir studentams, pateikusiems galiojantį pažymėjimą - 20% nuolaida.

Bilietų kiekis ribotas. Bilietų kaina prieš koncertą - 60 Lt.

 

Koncertą remia Prancūzų kultūros centras Vilniuje

Naujienos e-paštu

RSS

2019.10.16

„Vilnius Jazz 2019“ apdovanojimas – saksofonininkui Simonui Šipavičiui

2019.10.14

The Exceptional Art Ensemble of Chicago’s 50th World Tour arrives in Lithuania

2019.10.08

Pranešimas spaudos atstovams

2019.10.07

Į „Vilnius Jazz“ sceną atominius norvegus sugrąžins JAV legenda

2019.10.01

Į „Vilnius Jazz“ sceną sugrįžta legendinis pianistas Alexander von Schlippenbach!

visos naujienos