36th Vilnius Jazz Festival. 12-16 October, 2022

2009.10.10

Artscape pristato vieną unikaliausių Rytų ir centrinės Europos džiazo grupių - Grencso Realtime Collective

Vengrijos džiazą ArtScape programoje spalio 18 d. 19.00 val. Rusų dramos teatre pristatantis Grencso Realtime Collective – tikras delikatesas naujojo džiazo gurmanams. Tai viena unikaliausių Rytų ir centrinės Europos džiazo grupių. Ji kuria novatorišką improvizacinį avangardinį džiazą, kurio spektras aprėpia nuo laisvojo džiazo improvizacijomis apipintų vengrų šlagerių versijų iki Ornette Colemano ar Johno Coltrane puoselėto free skambesio.

Grencso Realtime Collective (Vengrija)

István Grencsó – sax
Hans van Vliet - trombone
Ernő Hock - double bass
Róbert Benkő - double bass
Istvan Balo – drums


Kertinė šios grupės figūra 53-ejų Istvan Grencso - išradingas improvizatorius, kompozitorius ir pūtikas, kuriam paklūsta ne tik įvairūs saksofonai, bet, esant reikalui, ir etniniai pučiamieji, tokie kaip dudukas ar zurna, o sykiais Grencso kolektyvo skambesių paletę papildo netgi buities rakandai. Vengrų improvizacinės muzikos tėvu ir savarankiškos vengrų džiazo mokyklos patriarchu vadinamą Istvaną Grencso mena ir naujojo džiazo gerbėjai Lietuvoje iš pasirodymų Vilnius Jazz festivaliuose 1988 su Mihay Dresch'o kvartetu bei 2002 su grupe „Kampec Dolores“.
Grencso Realtime Collective pagrindas - pats Istvanas Grencso bei nuolatinis jo bendražygis, eksperimentiniais džiazo bei etninės muzikos junginiais garsėjantis bosistas Robert Benko, aplink šį duetą skirtingose programose buriasi įvairios Vengrijos džiazo asmenybės. ArtScape programoje Vengrijos džiazą pristatančiame “Grencso Realtime Collective”, groja dažnas Istvano Grencso projektų dalyvis olandų trombonininkas Hans van Vliet, o projekto pulsą sustiprina antras kontrabosininkas Ernő Hock bei įstabus būgnininkas Istvan Balo.

Bilietus platina Tiketa , kaina – 30, 50 Lt.

Projektas „Artscape“ yra nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ dalis.
 

Naujienos e-paštu

RSS

2023.10.16

„Vilnius Jazz“ jaunųjų talentų konkurse triumfavo tūbos virtuozas

2023.10.14

„Vilnius Jazz“ įvertino Marijaus Aleksos nuopelnus Lietuvos džiazui

2023.10.11

36-ąjį festivalį „Vilnius Jazz“ pradės džiazo narsuoliai, kuriems neegzistuoja galimybių ribos

2023.10.09

Festivalis „Vilnius Jazz“ atkeliauja kupinas intriguojančių sugrįžimų ir naujų pažinčių

2023.10.05

Pranešimas spaudos atstovams

visos naujienos