36th Vilnius Jazz Festival. 12-16 October, 2022

2009.03.23

Artscape pristato ypatingą Austrijos džiazo scenos asmenybę - Christianą Muthspielį ir jo trio

Balandžio 17 d. 19.00 val. Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre Artscape pristato vieną iškiliausių Europos naujojo džiazo kūrėjų - trombonininką, pianistą ir kompozitorių
Christianą Muthspielį ir jo trio.

 

Christian Muthspiel Trio (Austria)

Christian Muthspiel - trombone, piano
Franck Tortiller - vibraphone
Georg Breinschmid – bass

Austrijos pristatymas ARTscape programoje ypatingas – juk šios šalies miestas Lincas, kaip ir Vilnius, šiemet yra Europos kultūros sostinė. Tad šios šalies džiazo programą puošia ypatinga Austrijos džiazo scenos asmenybė, vienas iškiliausių Europos naujojo džiazo kūrėjų - trombonininkas, pianistas ir kompozitorius Christian Muthspiel.

Pripažintas ir kaip atlikėjas improvizatorius, ir kaip kompozitorius, Christianas Muthspielis užimtas įvairiuose projektuose - nuo akademinės muzikos iki moderniojo mainstreamo, free džiazo ar tarpdisciplininių projektų. Jis pelnė šlovę kaip meistriškas trombonininkas, pakylėjęs savą instrumentą į naujas aukštumas, muzikuodamas solo, mažose džiazo grupėse, įvairiuose projektuose, taip pat su simfoniniais orkestrais. Tarp žymiausių jo projektų – duetas Muthspiel&Muthspiel (su broliu gitaristu Wolfgangu) bei dešimtmetį trukęs bendradarbiavimas su žymiuoju Viena Art Orchestra.
Į Vilnių Christianas Muthspielis atvyksta su savo trio, suburtu 2005-aisiais ir nuo to laiko nepaliaujančiu žavėti džiazo publiką. Neįprasta trio sudėtis atskleidžia Christian Muthspiel Trio tembrinius tyrinėjimus: lyderio trombono pasažai nardo ypatingo skambesio erdvėje, kuriai paslaptingumo suteikia prancūzų perkusininko Franck Tortiller vibrafonas, o kontūrus brėžia lakoniškas ir nepaprastai preciziškas Georg Breinschmid bosas. 

Vytautas Labutis & Arvydas Joffė (Lithuania)  

Vytautas Labutis - saxes    
Arvydas Joffė – percussion, drums with Yamaha drum trigger system

Lietuvos džiazą šiame koncerte atstovauja dvi iškilios džiazo asmenybės: jau 3 dešimtmetį nuolat savotiška Lietuvos džiazo įvykių ašimi tampantis įvairiapusis kūrėjas ir lankstus improvizatorius multiinstrumentininkas Vytautas Labutis bei jo ilgametis bendražygis būgnininkas ir perkusininkas Arvydas Joffė, garsėjantis nepaprasta energija, ir daugiau nei 2 dešimtmečius kerintis klausytojus įtaigiais akustinių bei elektroninių mušamųjų ir savito vokalo deriniais.

Bilietus platina Bilietai LT , kaina – 30, 50 Lt.

Projektas „ARTscape“ yra nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ dalis.

Naujienos e-paštu

RSS

2023.10.16

„Vilnius Jazz“ jaunųjų talentų konkurse triumfavo tūbos virtuozas

2023.10.14

„Vilnius Jazz“ įvertino Marijaus Aleksos nuopelnus Lietuvos džiazui

2023.10.11

36-ąjį festivalį „Vilnius Jazz“ pradės džiazo narsuoliai, kuriems neegzistuoja galimybių ribos

2023.10.09

Festivalis „Vilnius Jazz“ atkeliauja kupinas intriguojančių sugrįžimų ir naujų pažinčių

2023.10.05

Pranešimas spaudos atstovams

visos naujienos