36th Vilnius Jazz Festival. 12-16 October, 2022

8 notes missing

Lietuva

Paulina Bakšaitė – ss, fl
Lukas Pocius – bs, cl
Antanas Jurkevičius – tp

Šis netradicinės sudėties trio gyvuoja daugiau kaip metus. Ansamblis debiutavo praėjusių metų „Vilnius Jazz Young Power“ konkurse ir tapo jo finalininku. Šiemet trijulė bando laimę, parengusi kolektyvinę autorinę kompoziciją „Užvakar“.

Sopraniniu saksofonu ir fleita projekte grojanti Paulina Bakšaitė įgijo magistro laipsnį LMTA prof. Petro Vyšniausko klasėje. Kaip solistė ir įvairių ansamblių narė ji sėkmingai pasirodė jau daugelyje konkursų, pelnė aukščiausius įvertinimus Nacionaliniame Petro Vyšniausko saksofonininkų konkurse ir Kauno džiazo festivalio rengiamame konkurse „Džiazo scena“.

Su įvairiomis grupėmis atlikėja grojo pagrindiniuose šalies džiazo festivaliuose. Ji taip pat reiškiasi Lietuvos klasikinės muzikos scenoje – koncertavo su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Šiaulių valstybiniu choru „Polifonija“, choru „Jauna muzika“.

Lukas Pocius baigė klasikinio klarneto specialybę Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje, o vėliau – saksofono studijas Liudo Mockūno klasėje, Vilniaus kolegijos menų ir kūrybinių technologijų fakultete.

Atlikėjas buvo patekęs į VJYP konkurso finalą ir su grupe „MartisMatisLukisVainius“ 2019 metais – tada grojo tik saksofonu, o dabar improvizuos baritoniniu saksofonu ir klarnetu, kaip pernai.

Lukas nuo studijų laikų dalyvauja įvairių žanrų muzikos projektuose. Jis yra grojęs su daugeliu ryškių šalies improvizuotojų, tarp jų – Vladimiru Čekasinu, Richardu Baniu, Pranu Kentra.

Trimitininkas Antanas Jurkevičius taip pat baigė specialybės studijas Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje ir Vilniaus kolegijos menų bei kūrybinių technologijų fakultete. Atlikėjas groja įvairių muzikos stilių grupėse, su jomis pasirodė svarbiausiose Vilniaus ir Klaipėdos džiazo scenose, taip pat festivaliuose „Mėnuo Juodaragis“, „Loft’fest“ ir kituose.

Vilnius Jazz'2023

Mats Gustafsson - Liudas Mockūnas

Švedija-Lietuva

Mário Costa Quartet feat. Cuong Vu

Portugalija-JAV-Prancūzija

Louis Sclavis Quartet

Prancūzija

Fleitų 3

Lietuva

Brian Marsella

JAV

Lakecia Benjamin "Phoenix"

JAV

Marijus Aleksa

Lietuva

Shabaka Hutchings - Majid Bekkas - Hamid Drake

Jungtinė Karalystė-Marokas-JAV

Mette Rasmussen Trio North

Danija-Norvegija

Liudas Mockūnas - Tom Blancarte - Christian Windfeld

Lietuva-JAV-Danija

Famoudou Don Moye "Odyssey & Legacy" Quintet

JAV

Thierry Quénum: "How European jazz became independent from US jazz"

Prancūzija

Greta Skaraitienė - Vygintas Skaraitis: “Stuck in Jazz”

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2023

8 notes missing

Lietuva

207 Collective

Lietuva

Mikas Kurtinaitis

Lietuva

Geck

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2023 Guests

Sheep Got Waxed

Lietuva