36th Vilnius Jazz Festival. 12-16 October, 2022

Greta Skaraitienė - Vygintas Skaraitis: “Stuck in Jazz”

Lietuva

Greta Skaraitienė - fotografija
Vygintas Skaraitis - fotografija

Fotoparoda „Užstrigę džiaze“

Šiemet festivalis pasitinka lankytojus fotomenininkų dueto Gretos ir Vyginto Skaraičių paroda. Štai kaip ją ir save pristato patys kūrėjai:

„Džiazą fotografuoti pamėgome labai seniai. Dar 1991-aisiais lankydavomės džiazo vakaruose Vilniaus mokytojų namuose, kur Vygintas fotografuodavo džiazmenus. Su festivaliu „Vilnius Jazz“ abu susidraugavome 2015 metais. Čia mus pakerėjo muzikantų charizma ir profesionalumas. Todėl norėjosi scenos emocijas perkelti į nuotraukas.

Festivalis „Vilnius Jazz“ myli ne tik muzikantus, bet ir fotografus. Salės pirmoji eilė visada skiriama akimirkų fiksuotojams. Tad kaip nekursi, nefotografuosi ir nesidalinsi nuotraukomis?

Jų prisikaupė tiek daug, kad iš virtualios realybės dalis buvo perkeltos į materiją. Praėjusiais metais festivalyje „Vilnius Jazz“ Greta pristatė džiazo fotografijų parodą „Vilnius Jazz“ portretai“. Per metus ekspozicija pasipildė naujomis nuotraukomis ir gavo naują pavadinimą – „Džiazo sluoksniai“. Ji džiazuodama keliauja per Lietuvos miestus.

Šiemet nutarėme dviese pristatyti fotografijų parodą „Užstrigę džiaze“. Tokie užstrigėliai esame visi džiazo aistruoliai – fotografai, muzikantai, klausytojai, organizatoriai. Ta vienybė visus suartina, o mus, fotografus, skatina kurti muzikines istorijas nuotraukose.

Eksponuojamuose darbuose – 2019-2022 metų koncertų akimirkos, tarp jų – kadrai iš jaunųjų džiazo atlikėjų konkurso „Vilnius Jazz Young Power“. Šis konkursas yra labai svarbi festivalio dalis, todėl, mūsų manymu, turėjo būti užfiksuota parodoje.

Ištikimi festivalio gerbėjai nuotraukose atpažins Vilniaus senajame teatre koncertavusius muzikantus, prisimins jų pasirodymus ir vėl pajus jų muzikos emocijas, tik dabar – jau nuotraukose“.

Greta ir Vygintas

***

Greta ir Vygintas Skaraičiai 1990 metais abu įstojo mokytis fotografijos tuometinėje Vilniaus aukštesniojoje technologijos mokykloje.

Vygintas nuo 1986-ųjų, o Greta nuo 1993-ųjų aktyviai dirba kaip fotožurnalistai. Jų nuotraukos nuolat publikuojamos svarbiausiuose Lietuvos žiniasklaidos kanaluose.

Nuo 2005 m. G.Skaraitienės darbai kasmet atrenkami į Lietuvos spaudos fotografijos finalininkų parodas. 2022 m. jos kūrinys tapo „Lietuvos spaudos fotografija 2022-ieji“ laimėtoju „Pramogos“ kategorijoje ir pelnė „Auksinio kadro“ apdovanojimą.

Menininkė surengė personalines parodas „Pilvai“, „100 tikrų žmonių portretų“, „Saldi akimirka“, „Vilniaus Jazzo portretai“, „Džiazo sluoksniai“, „Mažyčiai mūsų gyvenimai“.

V.Skaraičio darbai ne vieną kartą buvo nominuoti „Lietuvos spaudos fotografija“ konkurse ir atrenkami į Lietuvos spaudos fotografijos finalininkų parodas.

Vilnius Jazz'2023

Mats Gustafsson - Liudas Mockūnas

Švedija-Lietuva

Mário Costa Quartet feat. Cuong Vu

Portugalija-JAV-Prancūzija

Louis Sclavis Quartet

Prancūzija

Fleitų 3

Lietuva

Brian Marsella

JAV

Lakecia Benjamin "Phoenix"

JAV

Marijus Aleksa

Lietuva

Shabaka Hutchings - Majid Bekkas - Hamid Drake

Jungtinė Karalystė-Marokas-JAV

Mette Rasmussen Trio North

Danija-Norvegija

Liudas Mockūnas - Tom Blancarte - Christian Windfeld

Lietuva-JAV-Danija

Famoudou Don Moye "Odyssey & Legacy" Quintet

JAV

Thierry Quénum: "How European jazz became independent from US jazz"

Prancūzija

Greta Skaraitienė - Vygintas Skaraitis: “Stuck in Jazz”

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2023

8 notes missing

Lietuva

207 Collective

Lietuva

Mikas Kurtinaitis

Lietuva

Geck

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2023 Guests

Sheep Got Waxed

Lietuva