36th Vilnius Jazz Festival. 12-16 October, 2022

Words and Letters

Lietuva

Mindaugas Vadoklis – tp
Simonas Nekrošius – selfmade instruments
Dovydas Stalmokas – saxes
Kristupas Gikas – fl
Domas Žeromskas‎ – p
Domantas Razmus – dr, perc

With the participation of actor Dainius Gavenonis‎

Šio projekto idėja pirmą kartą buvo realizuota prieš trejus metus Jono Meko vizualiųjų menų centro vadovo, kompozitoriaus Gintaro Sodeikos iniciatyva, minint garsiojo lietuvių menininko, poeto, kuratoriaus, filmininko Jono Meko (1922-2019) 95-metį. Tada Martyno Mažvydo Nacionalinėje bibliotekoje ir Kauno menininkų namuose aktoriui Dainiui Gavenoniui skaitant J.Meko eiles, improvizacijomis pritarė kiti muzikantai.

Dabar trimitininkas Mindaugas Vadoklis sumanė prikelti projektą ir J.Meko dvasią, subūręs dar didesnius scenos patrakėlius. Tačiau improvizuotojų azartą tramdys vedlys – J.Meko eilės iš rinkinio „Žodžiai ir raidės“.

Mindaugas Vadoklis – vienas talentingiausių ir universaliausių Lietuvos improvizacinės muzikos trimitininkų. Jis reiškiasi muzikiniuose ir tarpdisciplininiuose meno projektuose, yra nuolatinis tarptautinių džiazo renginių dalyvis, festivalio „Jazzpark“ organizatorius, VšĮ „Menų cechas“ įkūrėjas ir vadovas.

Trimitininkas studijavo džiazą Klaipėdos universitete ir LMTA, 2009-2017 m. dėstė savosios „Alma Mater“ džiazo katedroje. Nuo 2007-ųjų jis dirba KASP bigbende, kartu muzikuoja daugelyje kitų kolektyvų, tarp jų – „Lithuanian Art Orchestra“, „Lithuanian Jazz Ensemble“, Klaipėdos džiazo orkestre, „Baltic Salsa Orchestra“, reiškiasi su savo trio „Sounds of future“ ir „Jazzconnect“, kuria šviesos ir muzikos instaliacijas su Linu Kutavičiumi ir Eugenijumi Konstantinovu.

Mindaugas bendradarbiauja su daugeliu Lietuvos ir užsienio džiazo, fanko, pop-, hiphopo, „world“ bei elektroninės muzikos atlikėjų, įrašė su jais per 15 muzikos albumų, pasirodė garsiose Europos ir pasaulio salėse.

Jam teko koncertuoti su Jojo Mayeriu, Sheila Raye Charles, Victoru Mendoza, Kenny Wollesenu, Jonathanu Haffneriu, Retto Zuchneriu, Fulvio Buccafusco, Fabrizio Brusca, Bilalu Karamanu, daugeliu kitų žinomų užsienio muzikantų, ryškiausiais Lietuvos džiazo ir improvizacinės muzikos meistrais.

Su įvairiomis grupėmis Mindaugas koncertavo Ispanijoje, Portugalijoje, Belgijoje, Olandijoje, Danijoje, Šveicarijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Baltijos šalyse.

Simonas Nekrošius yra garso menininkas, improvizuotojas, eksperimentinių, elektroakustinių instrumentų kūrėjas, garso performansų autorius. Nuo 2015 metų jis dalyvauja nepriklausomos „pasidaryk-pats“ meno projektų erdvės „Studium P“ veikloje, yra vienas iš jos įkūrėjų. 2016-aisiais menininkas įstojo į Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungą.

Savito braižo kūrėjas aktyviai dalyvauja šiuolaikinio meno, eksperimentinės muzikos ir garso meno renginiuose, eksperimentuoja ieškodamas netradicinių garso išgavimo formų. Spontaniškuose pasirodymuose naudoja savo sukonstruotus garso objektus ir skulptūras. 

Dovydas Stalmokas – bekompromisis eksperimentuotojas, įvairių improvizacinės muzikos projektų iniciatorius ir dalyvis.

Pirmuosius džiazo įgūdžius gavęs iš tėvo saksofonininko, Dovydas šiuo žanru rimčiau ėmė domėti studijuodamas Stasio Šimkaus konservatorijoje Klaipėdoje. Vėliau jis baigė bakalauro ir magistro studijas LMTA džiazo katedros profesoriaus Petro Vyšniausko klasėje, tobulinosi pagal „Erasmus“ mainų programą Paryžiaus „Conservatoire à rayonnement régional de Boulogne-Billancourt“, tad puikiai įvaldė savo instrumentą ir skirtingus džiazo stilius.

Anot saksofonininko, šiandien džiazą reikia groti taip, kaip niekas dar nėra grojęs. Jis ieško įdomių garsų naudodamas netradicines išplėstines technikas, preparuodamas instrumentus, grodamas iš karto dviem saksofonais ir kitaip.

2009 metais D.Stalmokas buvo pripažintas geriausiu „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso instrumentininku ir laimėjo konkurso „Grand Prix“ su savo subirta grupe „Yrinauda“. 2012-aisiais Dovydas gastroliavo po Senąjį Žemyną su Europos saksofonininkų ansambliu („European Saxophone Ensemble“), 2013-aisiais pasirodė Čikagos „Umbrella Jazz“ festivalyje Indianapolyje ir Niujorke (JAV).

Menininkas aktyviai reiškiasi šalies muzikos gyvenime su įvairiausių žanrų kolektyvais. Jis yra grupių „Horny Horns“, „The Honkin’Dudes Brass Band“ , „The Yrinauders“ , „Aprašymaa“, „Yrinauda“ , „The Lawn Mowers Electric Brass Band“ lyderis, „Improdimensijos“, Vilniaus ir Klaipėdos džiazo orkestrų, Šiaulių miesto bigbendo narys, groja „MozX trio“ ir kitose grupėse.

Dovydo įsitikinimu, džiazo gyvenimui būtina nuolatinė kaita. Jis sugebėjo vien iš entuziazmo, be lėšų surengti Klaipėdoje rinktinių grupių festivalį „Temafest“, jau du kartus buvo subūręs saksofono išradėjo Adolphe’o Saxo gimtadienio proga visą saksofonų orkestrą „Baritone Saxophone Army“.

Kristupas Gikas 2012 m. baigė Nacionalinę M.K.Čiurlionio menų mokyklą ir tęsė klasikinės muzikos studijas LMTA, kur vėliau pasuko improvizacinės muzikos kryptimi. Atlikėjas taip pat studijavo Hagos karališkojoje konservatorijoje Nyderlanduose.

K.Gikas yra improvizacinės muzikos ansamblio „Laivo troupe“ narys, aktyviai dalyvauja įvairiuose šio žanro, elektroninės muzikos ir tarpdisciplininio meno projektuose Lietuvoje bei užsienyje.

Domas Žeromskas‎ – vienas perspektyviausių Lietuvos džiazo pianistų, pradėjęs žibėti išskirtiniais gabumais dar Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, kur pirmąja kūrybine jo laboratorija tapo Vytauto Labučio vadovaujamas moksleivių džiazo ansamblis. Vėliau pianistas įsiliejo į V.Labučio grupę „Silent Blast“, kurią kelerius metus globojo ir į gastroles užsienyje siuntė festivalis „Kaunas Jazz”. Su šia grupe Domas pasirodė tarptautiniuose festivaliuose Serbijoje, Ukrainoje, Estijoje, Lenkijoje.

18-kos D.Žeromskas jau buvo pagrojęs su daugeliu iškilių Lietuvos džiazo profesionalų. 2018-ųjų vasarą, po meistriškumo kursų Berklio muzikos koledže Bostone jam buvo suteikta stipendija bakalauro studijoms šioje mokykloje.

Pernai pianistas išleido savo debiutinį albumą „Infinite Itinerant“, į kurį su žinomais Lietuvos džiazo atlikėjais ir užsienio improvizuotojais įgrojo savo originalias kompozicijas ir aranžuotes. Šiuo metu atlikėjas tęsia studijas Bostone.

„Vilnius Jazz“ scenoje Domą paskutinį kartą girdėjome 2018-aisiais su „Jurevičius Group“, kuri laimėjo „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso „Grand Prix“, o Domas tada buvo pripažintas geriausiu konkurso instrumentininku. 2017 metais jis tapo „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso atradimu.

Domantas Razmus yra Lietuvos jaunosios kartos džiazo ir improvizacinės muzikos būgnininkas ir
perkusininkas. Profesionalią muzikanto karjerą jis pradėjo būdamas aštuoniolikos, laimėjęs atranką į „Travelling Youth Orchestra“, su kuriuo jam teko groti Prancūzijoje ir Baltijos šalyse.

Būgnininkas baigė šiuolaikinės muzikos ir improvizacijos magistro studijas LMTA, šiuo metu yra laisvai samdomas muzikantas. Jis groja Leonardo Pilkausko septete, Dimos Golovanovo trio, „Veronica Chichi Quartet“, grupėse „Cinamono“, „Castor Stetson“, „Honkin’ dudes“, „Laivo Troupe“, „Lithuanian JJazz Orchestra“.

Įvairūs projektai jį suvedė scenoje su daugeliu Lietuvos džiazo ir improvizacinės muzikos grandų, tarp jų – Liudu Mockūnu, Arnu Mikalkėnu, Kęstučiu Vaiginiu, Jievaru Jasinskiu, Liutauru Janušaičiu, Vyčiu Smolskumi, Klaudijumi Štuopiniu. Domantas grojo visuose didžiuosiuose šalies džiazo festivaliuose, taip pat dalyvavo šiuolaikinės muzikos festivaliuose Raseiniuose, „Druskomanijoje”, „Jaunoje Muzikoje”.

Atlikėjas yra kelių „Vilnius Jazz“ festivalių laureatas: 2012 metais laimėjo ,,Vilnius Jazz Young Power” konkurso ,,Grand Prix” su grupe ,,R.A.D.D.”, 2016-aisiais – su grupe ,,TDT”, 2018-aisiais – su ,,Jurevičius Group“. 2017 metais jam skirta pirmoji vieta būgnininkų konkurse ,,Tamsta Drumday”.

Dainius Gavenonis – vienas žymiausių Lietuvos teatro ir kino aktorių. Nuo 1999 metų jis yra Oskaro Koršunovo trupės narys, nuo 2011-ųjų dirba Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. Aktorius ne kartą apdovanotas Kultūros ministerijos premijomis už geriausius sezono vaidmenis, yra „Sidabrinės gervės“ (2009), „Auksinio scenos kryžiaus“ (2012), Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos (2015) laureatas.

Vilnius Jazz'2020

Improdimensija orchestra

Lietuva

DJ Extended feat. Kazimieras Jušinskas

Lietuva

Dainius Pulauskas Trio

Lietuva

Arkady Gotesman’s project Prayer

Lietuva

Arnas Mikalkėnas Trio

Lietuva

Gailė Griciūtė - Juozas Milašius

Lietuva

Low Blow

Lietuva-JAV

Užupis

JAV-Lietuva

Words and Letters

Lietuva

Milašius-Kutavičius-Naujokaitis feat. Lithuanian Young Composers Orchestra LP presentation

Lietuva

POST-SCRIPTUM: Jubiliejinis Dainiaus Pulausko 60-mečio ir DPG 25-mečio koncertas

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2020

Matt Deiman

Lietuva

Juzt

Lietuva

Lithuanian Youth Jazz Orchestra

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2020 Guests

Kanalizacija

Lietuva