35th Vilnius Jazz Festival. 13-16 October, 2022

Tommy Got Waxed

Nyderlandai-Lietuva

Jasper van Damme - sax

Simonas Šipavičius - sax/synth/elektronica

Mark van Kersbergen - dr

Adas Gecevičius - dr/elektronica

Jorn ten Hoopen - g

Paulius Vaškas - g/elektronica

Bas Kloosterman – b

Šis jungtinis dviejų pašėlusių alternatyvios muzikos grupių – Roterdamo „Tommy Moustache“ ir Vilniaus „Sheep Got Waxed“ – kolektyvas susikūrė po pažinties Danijos džiazo festivalyje „12 points“ 2017 metais. Išgirdę scenoje giminingas sielas, muzikantai iš karto panoro suvienyti jėgas – sustiprinti savo ekscentriškos, nenuspėjamos muzikos sprogstamąjį užtaisą dvigubai, surėmus pečius dviem saksofonininkams, dviem gitaristams, dviem būgnininkams ir pasitelkus įspūdingą elektronikos arsenalą.

„Tommy Moustache“ netrukus ėmėsi organizuoti bendrus abiejų grupių koncertus ir muzikos įrašus. Šį pavasarį pasirodė olandų ir lietuvių bendradarbiavimo vaisius – albumas „Tommy Got Waxed“. Tarptautinis kolektyvas jį jau pristatė Roterdame, o dabar albumo kompozicijomis drebins „Vilnius Jazz“ festivalio sceną.

Pasak šio projekto dalyvių, dviejų grupių tarpusavio trauką lėmė panašus jų požiūris į muziką ir eksperimentų pomėgis. Vilniečiams taip pat imponavo „Tommy Moustache“ humoro jausmas, nuotaikingi scenos šou.

Visi olandų grupės nariai atstovauja jaunajai šios šalies džiazo kartai, reiškiasi įvairių stilių muzikos kolektyvuose. Pavyzdžiui, grupės gitaristo ir kompozitoriaus Jorno ten Hoopeno kūrybos paletė – nuo soulo, pop-, braziliškos ir afrikietiškos muzikos iki džiazo ir avangardo.

Jungtinio kolektyvo nariai yra baigę savo šalyse geriausias aukštąsias muzikos mokyklas, pelnę laurų džiazo konkursuose, intensyviai koncertuoja svetur.

„Tommy Moustache“ muzikantų biografijose figūruoja tokios scenos kaip Niujorko „Carnegie Hall“, Amsterdamo „Concertgebouw“, „North Sea Jazz“, „Java Jazz“, Singapūro, Seulo, Stambulo džiazo festivalių.

„Sheep Got Waxed“ trijulė – Simonas Šipavičius, Paulius Vaškas ir Adas Gecevičius – susibūrė 2010-aisiais, dar studijuodami Lietuvos muzikos ir tetaro akademijos džiazo katedroje. Netrukus jų savita, neįspraudžiama į vieno žanro ribas muzika – energingas džiazo, pankroko, avangardo ir kitų muzikos stilių mišinys – sudomino teatro režisierių Vidą Bareikį, pakvietusį grupę sukurti muziką jo spektakliui „Kovos klubas“ ir atlikti ją teatro scenoje spektaklio metu.

Šie kūriniai sugulė į pirmąjį grupės albumą, pelnė jai svarbiausio teatrinio apdovanojimo Auksinio scenos kryžiaus nominaciją. 2014-aisiais pasirodė antrasis trio albumas „Sheep Got Waxed“, o 2016-aisiais – trečiasis „Pushy“, sulaukęs dėmesio ir už Lietuvos ribų. „Pushy“ kūrinius grupė atliko trijuose Kinijos miestuose.

„Sheep Got Waxed“ taip pat pasirodė Prancūzijoje („Cosmo Jazz“ festivalyje), Jungtinėje Karalystėje (Birmingamo džiazo ir bliuzo festivalyje), Estijoje, Latvijoje, Rusijoje, pernai debiutavo „Eurosonic“ festivalyje Groningene (Olandija) ir „MENT“ festivalyje Liublianoje (Slovėnija).

2011 metais „Sheep Got Waxed” laimėjo „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso „Grand Prix“, o Šipavičius 2010-aisiais šiame konkurse buvo pripažintas geriausiu instrumentininku.

Trijulė juokauja, kad gros kartu amžinai, nes grupės pavadinimas sudarytas pagal jos narių pavardes. O šių muzikantų interesai anaiptol neapsiriboja „Sheep Got Waxed” kūryba. Jie reiškiasi kur kas plačiau – turi savo solinių projektų, bendradarbiauja su kitais scenos partneriais, įvairių menų atstovais. Šipavičius neseniai išleido solinį albumą „Saxual Harrasment“ pseudonimu „Sheep Effect“.

Šiuo metu „Sheep Got Waxed” trio intensyviai rengia naują studijinį albumą. 

Vilnius Jazz'2019

Sofia Rei & JC Maillard

Argentina-JAV

Tommy Got Waxed

Nyderlandai-Lietuva

Hermia-Ceccaldi-Darrifourcq

Belgija-Prancūzija

The Art Ensemble of Chicago - 50th Anniversary

JAV

Ganelin-Vyšniauskas-Pashkevich-Gotesman

Izraelis-Latvija-Lietuva

Rodrigo Amado Motion Trio feat. Alexander von Schlippenbach

Portugalija-Vokietija

Ian Patterson: "Great Black Music: From Africa to Saturn and Beyond"

Airija

Milasius Power Band

Lietuva

Sun Ra Arkestra

JAV

Mockūnas-Mikalkėnas-Berre

Lietuva-Norvegija

Murray – Håker Flaten – Nilssen-Love

JAV-Norvegija

 
Vilnius Jazz Young Power 2019

VR Quartet

Lietuva

I’m Out

Lietuva

MartisMatisLukisVainius

Lietuva

Kanalizacija

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2019 Guests

Castor Stetson

Lietuva