36th Vilnius Jazz Festival. 12-16 October, 2022

Ping Machine

Prancūzija

Frédéric Maurin - g, electronic, direction
Andrew Crocker – tp
Fabien Norbert – tp, flgh
Julien Silvand - tp, flgh
Florent Dupuit - ts, fls
Jonas Muel – ts, cl
Jean-Michel Couchet – as, ss
Fabien Debellefontaine - as, cl, fl
Guillaume Christophel – bs, bcl
Thibaut Du Cheyron – tb
Lucas Spiler - btb
Yannick Lestra - p
Raphaël Schwab – db
Rafaël Koerner - dr
Stephan Caracci – perc

„Vilnius Jazz“ scenoje girdėjome jau ne vieną įspūdingą Prancūzijos džiazo orkestrą. Tai mėgstamas ir intensyviai puoselėjamas žanras šioje šalyje – ten įkurta netgi profesionalių didelių džiazo ir improvizacinės muzikos ansamblių federacija „Grands Formats“, kuriai netrumpai vadovavo ir „Ping Machine“ įkūrėjas, meno vadovas bei gitaristas Frédéricas Maurin’as.

„Ping Machine“ jis subūrė 2004 metais. Nuo tada orkestras išgarsėjo kaip vienas novatoriškiausių Europoje. Muziką jam rašo pats Maurin’as, semdamasis įkvėpimo Olivier Messiaeno, Igorio Stravinsky’o, Gerard’o Grisey, Gilo Evanso, Franko Zappos, Steve’o Colemano kūryboje.

„Ping Machine“ artistams patinka laužyti taisykles, eksperimentuoti ir dalytis kūrybos džiaugsmu su publika. Apibūdinti šio orkestro kuriamus garsovaizdžius sudėtinga - jie skleidžiasi anapus žodžių ir koncepcijų, veikdami klausytoją tiesiog fiziškai, o solistams leisdami peržengti įprastus improvizacijų rėmus. Visų orkestro muzikantų atsidavimas ir energija susilieja į galingą, radikalų skambesį.

2014-aisiais „Ping Machine“ pelnė prancūzų „Grammy“ vadinamą „Victoires du Jazz“ apdovanojimą. Trys iš penkių orkestro albumų yra įvertinti „Jazz Magazine“ apdovanojimais „Choc“ bei „Choc de l’annee“, du - „Academie Charles Cros“ apdovanojimu „Coup de coeur“ ir „Citizenjazz“ apdovanojimu „Disque elu“.

Kritikų teigimu, gyvi kolektyvo pasirodymai yra tokie pat nuostabūs. Koncertas Vilniuje - viena paskutinių progų išgirsti šią scenos legendą, nes Maurin’as nuo kitų metų vadovaus Prancūzijos nacionaliniam džiazo orkestrui.

Frédéricas Maurin’as užaugo su Jimi Hendrixo, Franko Zappos ir „King Crimson“ muzika. Jis pradėjo studijuoti džiazą ir klasikinę kompoziciją, jau turėdamas inžinieriaus diplomą.

Be „Ping Machine“, Frédéricas groja gitara Christophe’o Mangou tarpdisciplininiame ansamblyje „Amalgammes“, Andrew Crockerio kvintete „Free, Flow & Fly“, yra neįprasto trio RCM su vargonininku Yvesu Rechsteineriu ir perkusininku Henri-Charlesu Caget, atliekančio Zappos kūrybą, narys. 2015-aisiais muzikas įkūrė kartu su Christelle Séry ir Pierre’u Durand’u gitarų trio „Flamenco Punk“.

2011-2017 metais Maurin’as buvo „Grands Formats“ federacijos prezidentas, rūpinosi didelių džiazo orkestrų perspektyvomis savo šalyje ir Europoje. Nuo kito sausio jis vadovaus Prancūzijos nacionaliniam džiazo orkestrui.

Vilnius Jazz'2018

Nate Wooley’s Knknighgh Quartet

JAV

Alexander Hawkins - Sofia Jernberg

JK-Švedija

Vincent Courtois

Prancūzija

Brian Marsella Trio

JAV

Ping Machine

Prancūzija

Reinless

Lietuva

Paweł Brodowski: "Krzysztof Komeda – a visionary pioneer of European Jazz"

Lenkija

Shai Maestro Trio

Izraelis

Komeda’s Incarnations

Lenkija-Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2018

Parxess 600

Lietuva

D.Jurevičius Group

Lietuva

Dushna

Lietuva

Dvi iš Jos

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2018 Guests

Džiazlaif

Lietuva