29th Vilnius Jazz Festival. 13-16 October, 2016

Rob Mazurek

USA

Rob Mazurek - trumpet, electronics

Viena ryškiausių šiemečio „Vilnius Jazz“ žvaigždžių – amerikiečių elektroakustinės muzikos kūrėjas, trimitininkas, improvizuotojas, multmedijos artistas Robas Mazurekas. Šiam nardančiam po įvairiausius stilistinius kontekstus menininkui jo kompozicijos ir daugiau kaip 60 kompaktinių diskų pelnė vieno įstabiausių savo kartos improvizuotojų šlovę.

„New York Times“, „Los Angeles Times“ and „Chicago Tribune“ mini jo albumus geriausiųjų sąrašuose, jį liaupsina žurnalo „DownBeat“ kritikai, o „The Wire“ yra skyręs ne vieną savo viršelį, italų žurnalas „Musica Jazz“ išrinko Metų užsienio artistu.

R.Mazureko kūrybos arsenalas – nuo egzotiškų Amerikos čiabuvių melodijų iki keisčiausių garsų eksperimentų, pasitelkus modulinį sintezatorių, elsktroniką, klavišinius ir kompiuterį. Menininkas garsėja ir tuo, kad derina solo muzikavimą su savo video-, tapybos, litografijų ir skulptūrų parodomis, kartais improvizuoja pagal grafines partitūras ir 3D litografijas.

Iškilęs 10-ojo dešimtmečio Čikagos džiazo eksperimentininkų scenoje, R.Mazurekas bendradarbiauja su iškiliausiais Šiaurės ir Pietų Amerikos bei Europos džiazo, elektronikos, roko ir improvizacinės muzikos kūrėjais, tarp jų -Yusefu Lateefu, Pharoah Sandersu, Roscoe Mitchellu, Jimu O’Rourke. Jis kuria muziką ir vadovauja gausybei ansamblių - „Exploding Star Orchestra“, „Chicago Underground Duo“, „São Paulo Underground“, „Alternate Moon Cycles“, „Chicago / London Underground“ bei kitiems.

R.Mazurekui kūrinius užsako solidūs Amerikos ir Europos festivaliai bei kitos institucijos, jo multimedijos projektus finansuoja prestižiniai JAV fondai. 

Vilnius Jazz'2017

Henri Texier Hope Quartet

France

The Young Mothers

USA

Evan Parker - Barry Guy - Paul Lytton

UK

ICP Orchestra

The Netherlands

Marc Ducret trio feat. Liudas Mockūnas

France-Lithuania

Fire! Orchestra

Sweden

Rob Mazurek

USA

Infiltrators

Lithuania

Sunna Gunnlaugs Trio

Iceland

 
Vilnius Jazz Young Power 2017 Guests

Brave noises

Lithuania