36th Vilnius Jazz Festival. 12-16 October, 2022

Kaff

Kaff (Lietuva):

Donata Januševičiūtė - p
Donatas Petreikis – sax, g
Kristijonas Doveika- tp
Dovydas Mindaugas Buidovas – b
Jonas Butvydas - dr

Grupė gyvuoja antrus metus. Ji debiutavo pernykščiame „Vilnius Jazz Young Power“ konkurse, tapo jo finalininke ir pelnė prizą už brandžiausią standarto interpretaciją. „Kaff“ muzikantai drąsiai ieško savo veido, svajoja išplaukti į platesnius džiazo vandenis. Pernai kolektyvas prisistatė „Vilnius Mama Jazz“, šiemet – Talino „JazzOn“ bei „Saulkrasti jazz“ festivaliuose.

Konkurso finalui grupė parengė Donatos Januševičiūtės kompoziciją „Departure“.

Pianistė Donata Januševičiūtė baigė Nacionalinę M.K.Čiurlionio menų mokyklą, šiuo metu yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos trečiakursė. Ji sėkmingai pasirodė respublikiniuose pianistų konkursuose, reiškiasi įvairiuose meistriškumo kursuose, muzikinėse stovyklose ir ”jam sessions”, dalyvauja džiazo, ”soul”, popmuzikos projektuose kaip pianistė ir dainininkė Lietuvoje, Latvijoje ir Vokietijoje, taip pat kuria bei aranžuoja muziką.

2009-2011 m. pianistė grojo ir dainavo savo suburtoje grupėje „Synchro mates“, su AGATA stovykloje suburta grupe koncertavo Jūros šventėje Klaipėdoje. 2012-aisiais ji tobulino įgūdžius Rygos „Brass & Jazz“ tarptautinėje studijų programoje, su duetu „Ladies in Jazz“ pasirodė Sluškų rūmų meno festivalyje. Šių metų vasarą atlikėja pasirodė projekte „Lithuanian Youth of Jazz“ festivalyje „Broma Jazz“ Kėdainiuose. Šiuo metu ji studijuoja pagal „Erasmus“ programą Hanoverio aukštojoje muzikos ir teatro akademijoje.

Muzikantė daugiausia laiko skiria solinei veiklai, grupei „Kaff“, taip pat groja grupėse „The Jam Fam“, „Da‘Frontin“.

Saksofonininkas Donatas Petreikis iš pradžių mokėsi skambinti fortepijonu, o J.Tallat–Kelpšos konservatorijoje baigė saksofono studijas, kurias šiuo metu tęsia Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Muzikantas dalyvavo daugelyje šalies festivalių, tarp jų - "Tai - aš", Thomo Manno, "Senamiesčio žiogas", "Sostinės dienos", "Tebūnie naktis", "Vilnius live", "Wilno w Gdansk", „Sankt Peterburgo dienos“. Jis daugiausiai koncertuoja su grupe “Saulės broliai”, kurioje skambina ir gitara, dainuoja, taip pat groja grupėje „Da‘Frontin“ ir projekte „Jazz 4“.

Kristijonas Doveika muzikinį išsilavinimą ir trimito specialybę įgijo Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o šiuo metu ruošiasi stojamiesiems į Londoną. Jis nuolat tobulinasi meistriškumo kursuose, koncertuoja festivaliuose, pasirodo su įvairiais tarptautiniais ansambliais.

2010 metais muzikantas dalyvavo Birštono džiazo festivalyje su akademijos bigbendu. Pastaruoju metu dažnai koncertuoja su grupe „Despotin Fam“.

Bosininkas Dovydas Mindaugas Buidovas mokosi Vilniaus kolegijos menų fakultete pagal populiariosios muzikos programą. Jis dalyvauja įvairiuose džiazo, fanko, ”soul” bei ritmenbliuzo muzikos projektuose, grojo fanko grupėje „Time‘s In“.

2011 metais bosininkas tapo tarptautinio konkurso „Sąskambiai 2011“ laureatu. 2012-aisiais dalyvavo Elektrėnų džiazo festivalyje su grupe „Jazz brothers“.

Būgnininkas Jonas Butvydas muzikinį išsilavinimą įgijo Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, studijas tęsia Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2010 metais jo ir saksofonininko Manvydo Pratkelio duetas „Dauleou“ pelnė „Vilnius Jazz Young Power“ pagrindinį prizą.

Būgnininkas grojo su grupėmis „G&G sindikatas“, „Sounds in G“, „Ball & Chain”, šiuo metu koncertuoja su „Messiah Goes Mad Orchestra“, „Despotin Fam“, „Kaff“, „The Big Bang Band“, „A.K. Voices“, „Disco Roots Live Project“, „BA Live“, „Repo seniai“.

Su įvairiais kolektyvais Jonas pasirodė festivaliuose „Satta Outside“ , „Galapagai“ , „Tamsta muzika“, „Karklė“, „Vilnius Jazz“, „Vilnius Mama Jazz“, „Kiemas Jazz“ ir daugelyje kitų.

Vilnius Jazz'2013

William Hooker - Liudas Mockūnas

JAV/Lietuva

Vladimir Chekasin - Vladimir Tarasov

Lietuva

Pascal Schumacher Quartet

Liuksemburgas

David Fiuczynski Planet Microjam

JAV

Sean Noonan "A Gambler's Hand"

JAV/Lenkija

Osvaldas Balakauskas "Psalms of the Spring"

Lietuva

Kaja Draksler

Slovėnija

Brussels Jazz Orchestra "Graphicology"

Belgija

Hildegard Lernt Fliegen

Šveicarija

Andy Emler MegaOctet

Prancūzija

 
Vilnius Jazz Young Power 2013

Kaff

Lietuva

In Albedo

Lietuva

Legentet

Lietuva

r.a.d.d.

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2013 Guests

Euan Stevenson Vilnius Quintet

Škotija/Lietuva