36th Vilnius Jazz Festival. 12-16 October, 2022

Pascal Schumacher Quartet

Pascal Schumacher Quartet (Liuksemburgas):

Pascal Schumacher - vibes
Franz von Chossy - p
Christophe Devisscher - b
Jens Düppe – dr

Tai sėkmingiausiai kurianti Liuksemburgo vibrafonisto Pascalio Schumacherio grupė. Ji susikūrė 2002 metais legendiniame Briuselio džiazo klube „Sounds Jazz Club“ ir jau po poros metų laimėjo 1-ąjį bei Publikos prizus džiazo konkurse „Tremplin Jazz d’Avignon“ Prancūzijoje, išleido savo pirmąjį albumą „Change of the Moon“.

Šiandien kvarteto diskografijoje – jau keturios kompaktinės plokštelės. 2007-ųjų "Silbergrau" kultūros žurnalas „Knack“ išrinko Metų geriausiu džiazo albumu Belgijoje. Naujausia grupės plokštelė „Bang my Can“ (2011 m.) pernai Vokietijoje buvo įvertinta „Echo Jazz Award“ apdovanojimu.

Keturi albumams pristatyti surengti koncertų turai skraidino grupę per penkis žemynus. Muzikantai pasirodė garsiausiuose Europos, Amerikos, Azijos, Afrikos ir Australijos džiazo festivaliuose, tarp jų – Londono, „North Sea Jazz“, Melburno, Monrealio, Keiptauno, grojo Londono „Vortex“, Vienos „Porgy & Bess“, Melburno „Bennett‘s Lane“ ir daugelyje kitų garsių džiazo klubų.

Vien šiais metais kvartetas gastroliavo Kanadoje, JAV, daugelyje Europos šalių, o be pianisto – ir Japonijoje.

Savitas poetiškas, melodingas, paženklintas permainingomis nuotaikomis šios grupės skambesys – išradingo improvizuotojo ir kompozitoriaus Pascalio Schumacherio rankose. Jis vadinamas savo meno juvelyru.

Jausmingas, techniškas, nepaisantis žanrinių ribų vibrafonistas su savo puikiai susigrojusia komanda piešia įkvepiančius vaizduotę, skambius akustinius garsovaizdžius, kurie užlieja klausytojus svajinga melancholija ir tvilko energijos išlydžiais.

Pascalis Schumacheris savo pirmąjį rimtą projektą pristatė 1995-aisiais, o po dešimties metų pelnė belgišką „Django d’Or“ apdovanojimą „Naujo talento“ kategorijoje. Vibrafonisto talentą įvairiais prizais įvertino Liuksemburgo, Hagos, Strasbūro ir Briuselio konservatorijos.

Gausūs Pascalio Schumacherio scenos partneriai liudija platų jo interesų akiratį. Pastaruoju metu vibrafonistas muzikavo duetuose su pianistais Jefu Neve ir Nilsu Frahmu, laviruodamas tarp pop-, šiuolaikinės akademinės muzikos, džiazo ir elektronikos, gastroliavo su saksofonininku ir klarnetininku Sylvainu Rifflet‘u, būgnininko Oliverio Straucho kvintetu.

Pascalis Schumacheris kuria muziką ne tik kameriniams ansambliams, bet ir kino filmams, teatro bei šokio projektams. Jis dalyvavo novatoriškame multimedijų projekte “CTRL variations”, tarpdisciplininiame teatro projekte "LUXTIME – Jacques Tati revisited", o šiuo metu rašo muziką nebyliam filmui su Marlene Dietrich.

Muzikas dėsto Liuksemburgo konservatorijoje ir Sarbriukeno aukštojoje muzikos mokykloje Vokietijoje.

Pianistas Franzas von Chossy gimė Miunchene, o džiazą studijavo Amsterdamo konservatorijoje Olandijoje bei „Manhattan School of Music” Niujorke pas Kenny Barroną, Dave‘ą Liebmaną, Johną Taylorą ir kitus korifėjus.

Menininkas nuo studijų metų sėkmingai reiškėsi kaip įvairių džiazo ansamblių lyderis bei solistas. Jis taip pat muzikuoja bažnytiniais vargonais.

Franzo trio 2006 metais tapo Olandijos džiazo konkurso nugalėtoju, o pats pianistas šiame konkurse buvo pripažintas geriausiu solistu. 2009-aisiais jam atiteko 2-asis prizas Tarptautiniame džiazo pianistų konkurse Montrė festivalyje Šveicarijoje.

Franzo von Chossy kvintetas pripažįstamas viena geriausių džiazo grupių Olandijoje. Neseniai jos išleistas albumas „When the World Comes Home“ sulaukė puikių recenzijų. Šiltai buvo sutikti ir du pianisto trio albumai.

Su savo bei Pascalio Schumacherio kolektyvais, grupėmis „Balkanopolis“, „Fidan“, „Tarhana“, Paulo Wiltgeno kvintetu Franzas von Chossy koncertavo daugybėje Europos šalių, JAV, Afrikoje, Indijoje, Sirijoje, Libane ir kitose Azijos šalyse.

Belgas Christophe‘as Devisscheris muziko karjerą pradėjo klasikos ir sunkiojo metalo eksperimentais, keletą metų reiškėsi popmuzikos ir folkloro scenose, kol susidomėjo džiazu.

Jis studijavo bosinę gitarą ir kontrabosą Briuselio karališkosios muzikos konservatorijos džiazo skyriuje, sėmėsi džiazo įgūdžių iš Salvatore LaRocca, Johno Abercrombie, Enrico Pieranunzi, Charlie Hadeno ir kitų autoritetų.

Iš karto po studijų bosininkas ėmė skinti laurus tarptautiniuose džiazo konkursuose Belgijoje, Prancūzijoje ir Ispanijoje su suomių džiazo pianisto Alexi Tuomarila kvartetu. Olandijos konkursuose jis laimėjo pirmąsias vietas su Mike‘o Roelofso kvartetu ir Frederiko Leroux kvintetu.

Bosininkas bendradarbiavo su Lee Konitzu, Peteriu Kingu, Rabihu Abou-Khalilu, Tony Christie, Joe Lovano, Martinu Tayloru, Duško Gojkovićiumi, Bruno Castellucci, Florianu Weberiu, Guy Barkeriu, Leroy Jonesu ir kitomis įžymybėmis. Koncertais jis išmaišė visą Europą, grojo Japonijoje, Vietname, Kinijoje, Pietų Korėjoje, Afrikos valstybėse, Australijoje, Šiaurės Amerikoje.

Christophe‘as Devisscheris parašė kompozicijų įvairioms grupėms, aranžavo savo muzikos bigbendams. Šiuo metu jis groja Kristeno Cornwello kvintete, Cezariuszo Gadzinos kvartete ir duete su belgų gitaristu Fabienu Degryse.

Muzikas dėsto bosinę gitarą ir kontrabosą Grimbergeno muzikos akademijoje Belgijoje.

Vokiečių būgnininkas Jensas Düppe vadina džiazą savo religija. Jis studijavo Veimare (Vokietija) ir Amsterdame. Be Pascalio Schumacherio grupių, groja „Thoneline Orchestra“, bulgarų pianisto Dimitaro Bodurovo trio, vokiečių multiinstrumentininko Oliverio Leichto oktete.

Vilnius Jazz'2013

William Hooker - Liudas Mockūnas

JAV/Lietuva

Vladimir Chekasin - Vladimir Tarasov

Lietuva

Pascal Schumacher Quartet

Liuksemburgas

David Fiuczynski Planet Microjam

JAV

Sean Noonan "A Gambler's Hand"

JAV/Lenkija

Osvaldas Balakauskas "Psalms of the Spring"

Lietuva

Kaja Draksler

Slovėnija

Brussels Jazz Orchestra "Graphicology"

Belgija

Hildegard Lernt Fliegen

Šveicarija

Andy Emler MegaOctet

Prancūzija

 
Vilnius Jazz Young Power 2013

Kaff

Lietuva

In Albedo

Lietuva

Legentet

Lietuva

r.a.d.d.

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2013 Guests

Euan Stevenson Vilnius Quintet

Škotija/Lietuva