36th Vilnius Jazz Festival. 12-16 October, 2022

Tribute to John Coltrane

Tribute to John Coltrane (Lietuva):

Juozas Kuraitis - saxes
Eugenijus Kanevičius - double bass
Arkady Gotesman - drums

Laisvojo džiazo legendai Johnui Coltrane‘ui skirti projektai nuolat suburia įvairių kartų lietuvių džiazo muzikantus. Šio projekto įkvėpėjas Arkadijus Gotesmanas jau ne pirmą kartą atsigręžia į maištingąjį džiazo novatorių. „Johnas Coltrane‘as buvo pirmasis, leidęs nevaržomai reikštis būgnininkui, išlaisvinęs jo galimybes“, - aiškino savo sentimentus Arkadijus.

„Tribute to John Coltrane“ savotiškai praplės A.Gotesmano šiemet pradėtą etapinį ciklą „Būgnininkų istorijos“, skirtą „free“ ir avangardinio džiazo pionierių atminimui. Mat šio ciklo idėja – atskleisti, kas įkvėpė šiuos menininkus kurti kitaip, pakeisti džiazo raidą, kas lėmė jų laisvės polėkį. Vienas įkvėpėjų buvo Johnas Coltrane‘as.

Trio sudarė savo programą iš rečiau atliekamų jo kompozicijų bei originalių J.Coltrane‘o muzikos versijų.

Juozas Kuraitis - vienas talentingiausių jaunosios kartos Lietuvos saksofonininkų, dažnas „Vilnius Jazz“ dalyvis. 2008-aisiais jį girdėjome festivalio scenoje įspūdingai muzikuojantį su graikų grupe „Baby Trio“, pernai jis čia pristatė projektą su Tomu Razmum ir Arnu Mikalkėnu.

Pastaruoju metu saksofonininkas dažnai pasirodo su Arkadijumi Gotesmanu, yra perkusininko naujo kvinteto narys. Jis dalyvavo daugelio džiazo meistrų projektuose, tarp jų - Artūro Anusausko, Herbie Kopfo, George‘o Kontrafouriso, Robino Aristoreno, Kęstučio Vaiginio. J.Kuraitis subūrė ir savo kvartetą, kuriame groja Dmitrijus Golovanovas, Vytis Nivinskas, Darius Rudis.

Šio saksofonininko muzikos spektras – nuo „maistreamo“ iki „free“ džiazo, tango ir klasikinės muzikos. Jis grojo grupėje „In Culto“, koncertavo su Klaipėdos kameriniu orkestru, saksofonų kvartetu „Sax Fix“, įvairiais bigbendais.

2008-aisiais baigęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantūrą, vėliau - stažuotę J.Sibeliaus muzikos akademijoje Suomijoje, J.Kuraitis pasirodė svarbiausiuose Lietuvos džiazo ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose.

Jis yra J.Pakalnio jaunųjų atlikėjų konkurso (1999), džiazo konkursų Nidoje (2004) ir „Džiazo viltis „(2005) bei „Vilnius Jazz Young Power“ (2006, 2007) laureatas.

Eugenijus Kanevičius - vienas universaliausių Lietuvos bosininkų, muzikos kūrėjas. Jis debiutavo džiazo scenoje 1986-aisiais.

Bosininkas muzikavo su visais žymiausiais Lietuvos džiazo kūrėjais, buvo reikšmingų Petro Vyšniausko, Juozo Milašiaus, Liudo Mockūno, Vytauto Labučio, Vladimiro Tarasovo, Tomo Kutavičiaus projektų dalyvis, yra ilgametis Arkadijaus Gotesmano, Skirmanto Sasnausko, Artūro Anusausko, Egidijaus Buožio, Arvydo Jofės, Nedos Malūnavičiūtės ir kitų muzikantų partneris.

Jis bendradarbiavo su estų saksofonininko Raivo Tafenau kvartetu, "Dream Big Band", prisidėjo prie Kauno bigbendo, "Vilnius Jazz Quartet", grupės "Traffic" laimėjimų.

E.Kanevičiaus kompozicijos skamba R.Tafenau kvarteto, L.V.K.A. ir kitų grupių albumuose. Jis parašė muzikos vaikų spektakliams, įgrojo daugiau kaip dešimt kompaktinių diskų.

Bosininkas nuolat dalyvauja šalies džiazo festivaliuose, atstovavo Lietuvai Bulgarijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Suomijoje, Austrijoje, Italijoje, Didžiojoje Britanijoje bei kitose šalyse.

2004 metais E.Kanevičiaus veikla buvo įvertinta Lietuvos muzikų sąjungos "Auksiniu disku".

Vienas kūrybingiausių ir produktyviausių Lietuvos perkusininkų Arkadijus Gotesmanas groja ne tik džiazą, bet ir naujausią akademinę muziką, rašo scenarijus muzikiniams performansams ir instaliacijoms, kuria ir įrašinėja muziką teatrui, atlieka ją spektakliuose, gyvai garsina nebylius kino filmus, rengia projektus su šokėjais.

A.Gotesmano perkusija skamba Oskaro Koršunovo spektakliuose, kompozitoriaus Anatolijaus Šenderovo balete "Dezdemona", choreografės Loretos Juodkaitės spektaklyje "Nepaklusti". Kartu su aktore Dalia Michelevičiūte jis sukūrė teatrinį projektą pagal Wislawos Szymborskos eiles „Stotis N mieste“.

Pastaruoju metu teatrinė raiška perkusininką itin traukia. 2010-aisiais jis pakvietė publiką į savo pirmąjį autorinį monospektaklį "Dievo žmogaus istorija". Šiemet Arkadijus pristatė naują autorinį projektą „Perkusiniai atvirukai“, parengtą kartu su vaizduojamojo meno kūrėjais Linu Liandzbergiu ir Artūru Valiauga. Savotiškas teatras yra ir džiazo bei jidiš muzikos kvartetas, kuriame A.Gotesmanas neseniai pradėjo muzikuoti su dainininku Rafailu Karpiu, pianistu Dariumi Mažintu ir saksofonininku Petru Vyšniausku.

Perkusininkas rengia projektus ir su literatais, įrašė kompaktinį diską kartu su poetu Rolandu Rastausku, yra išleidęs solinį albumą "J.Brodsky in memoriam", įkvėptą poeto eilių.

Džiazo scenoje A.Gotesmanas debiutavo 9-ajame dešimtmetyje. Jis bendradarbiavo su daugybe įvairių krypčių muzikantų, tarp jų – Rolandu Dahindenu, Vladimiru Volkovu, Viačeslavu Gaivoronskiu, Arkadijumi Šikloperiu, Julianu Josephu, Johnu Zornu, Davidu Geringu, Jacku Sironu, Franku Londonu, Anthony Colemanu, Charlesu Gayle'u, Timu Daisy.

Perkusininkas yra ilgametis Petro Vyšniausko, Viačeslavo Ganelino, Liudo Mockūno partneris. Jis muzikuoja „Dainius Pulauskas Group“, Vilniaus džiazo orkestre, „ACCOsax Freeminded“ trio, rengia projektus su vokaliste Andre Pabarčiūte ir daugelių kitų improvizuotojų. A.Gotesmanas taip pat yra Vilniaus klezmerių orkestro įkūrėjas ir narys, klezmerių muzikos festivalio rengėjas.

Vilnius Jazz'2012

Nguyen Le "Songs of Freedom"

Prancūzija

Peter Broetzmann’s Full Blast

Šveicarija/Vokietija

Albert Beger - Arkady Gotesman

Izraelis/Lietuva

Hikashu

Japonija

Marc Ayza Group feat. Blurum 13

Ispanija

Michael Formanek Quartet

JAV

La Campagnie des Musiques à Ouïr

Prancūzija

Fuwa Works

Japonija

Tribute to John Coltrane

Lietuva

Omer Klein

Izraelis

European Saxophone Ensemble

Europos Sąjunga

Vladimir Tarasov and Lithuanian Art Orchestra

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2012

Vilkšu Pa Muguru

Lietuva

Singaz

Lietuva

Kaf Kaf

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2012 Guests

Vein feat. Jan Maksimovic

Šveicarija/Lietuva