36th Vilnius Jazz Festival. 12-16 October, 2022

Vein feat. Jan Maksimovic

Vein feat. Jan Maksimovic (Šveicarija/Lietuva):

Michael Arbenz – piano
Thomas Lähns – double bass
Florian Arbenz – drums
Jan Maksimovich – saxophone

Tai jau trečias šių muzikantų bendras projektas Lietuvoje. Lakios vaizduotės, plačių interesų, mėgstantys kūrybinius iššūkius menininkai surado bendrą kalbą ir vis įtaigiau audžia savo improvizuotus muzikinius pasakojimus.

Trio Vein nuo pat susikūrimo 2006-aisiais lydi kritikų liaupsės. Ansamblis stebina klausytojus išradingomis idėjomis, virtuozišku jų įgyvendinimu ir darniu, įkvėptu muzikavimu.

Broliai Arbenzai ir T.Lähnsas scenoje yra lygiaverčiai partneriai, įdomūs tiek grodami kartu, tiek soluodami. Jie sugeba suteikti naują skambesį net nugrotoms George‘o Gershwino melodijoms – trio kompaktinis diskas „Porgy & Bess“ sulaukė entuziastingo atgarsio muzikos pasaulyje.

Šie akademinio išsilavinimo muzikantai semiasi įkvėpimo praėjusio amžiaus 4-7 dešimtmečių džiaze. Jie išleido jau septynis albumus, bendradarbiavo su amerikiečiais džiazo grandais Gregu Osby, Dave‘u Liebmanu, Glennu Ferrisu, vokiečių saksofonininku Wolfgangu Puschnigu ir daugeliu kitų korifėjų.

Visi trio nariai reiškiasi ir kaip solistai bei akademinės muzikos scenose. Jiems teko koncertuoti su daugeliu šiuolaikinės muzikos įžymybių, tarp jų - dirigentais bei kompozitoriais Peteriu Eötvösu, Pierre‘u Boulezu, Heinzu Holligeriu.

Nacionalinių ir tarptautinio konkursų laureatas Janas Maksimovičius – vienas įdomiausių ir universaliausių šalies saksofonininkų, muzikos kūrėjas ir pedagogas. Džiazo scenoje jis reiškiasi nuo 1996-ųjų, nuolat sudrebindamas ją išskirtiniais projektais.

Kaip grupės lyderis ir muzikos autorius Janas debiutavo 2002-ųjų „Vilnius Jazz“ su kvintetu. Vėliau pažėrė įdomių kompozicijų su savo trio, kvartetu, grupe „Riot“. Jis pristatė autorines programas visuose svarbiausiuose šalies džiazo festivaliuose.

J.Maksimovičius pasitelkia projektams ir elektroniką, eksperimentuoja su jauniausios kartos muzikantais, reiškiasi netradicinių sudėčių ansambliuose, tarp jų ypač įspūdingai – trio su akordeonininku Raimondu Sviackevičiumi ir perkusininku Arkadijumi Gotesmanu.

Saksofonininkas bendradarbiavo su daugeliu šalies džiazo grandų, tarp jų – Petru Vyšniausku, Vytautu Labučiu, Vladimiru Čekasinu, Dainiumi Pulausku, Olegu Molokojedovu, Liudu Mockūnu, Vyčiu Nivinsku, jaunosios kartos muzikantais Dmitrijumi Golovanovu, Marijumi Aleksa ir kitais. Jis dalyvavo tarptautiniuose „Baltic Asteroids“, Anatolijaus Vapirovo „Mirror of Memory“ projektuose, gastroliavo Lenkijoje, Moldovoje, Suomijoje, Graikijoje, JAV.

Nuo 2002 metų J.Maksimovičius dėsto Vilniaus kolegijoje, Vilniaus konservatorijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Vilnius Jazz'2012

Nguyen Le "Songs of Freedom"

Prancūzija

Peter Broetzmann’s Full Blast

Šveicarija/Vokietija

Albert Beger - Arkady Gotesman

Izraelis/Lietuva

Hikashu

Japonija

Marc Ayza Group feat. Blurum 13

Ispanija

Michael Formanek Quartet

JAV

La Campagnie des Musiques à Ouïr

Prancūzija

Fuwa Works

Japonija

Tribute to John Coltrane

Lietuva

Omer Klein

Izraelis

European Saxophone Ensemble

Europos Sąjunga

Vladimir Tarasov and Lithuanian Art Orchestra

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2012

Vilkšu Pa Muguru

Lietuva

Singaz

Lietuva

Kaf Kaf

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2012 Guests

Vein feat. Jan Maksimovic

Šveicarija/Lietuva