36th Vilnius Jazz Festival. 12-16 October, 2022

Fuwa Works

Fuwa Works (Japonija):

Daisuke Fuwa - bass
Tatsumi Light British - trumpet
Hideki Tachibana - alto saxophone
Sato Sail - tenor sax
Koichi Yamaguchi - piano
Jun Isobe - drums

„Fuwa Works“ – naujausias, šiemetis vieno ryškiausių japonų džiazo kūrėjų Daisuke Fuwa projektas. Jis suvienijo šio menininko grupės "Shibusa Chibizu", įkurtos 1992-aisiais, narius. Dalis jų groja ir Daisuke Fuwa „free“ džiazo kolektyve „Shibusashirazu Orchestra“, kurio ištakos siekia 1989-uosius.

Kompozitorius, kontrabosininkas, grupių lyderis Daisuke Fuwa įvairias savo idėjas realizuoja pasitelkdamas skirtingas artistų sudėtis: jo "Shibusa Chibizu" sudaro iki 10 narių, „Shibusashirazu Orchestra“ – iki 50-ties. O abstrakčiausioms savo kompozicijoms menininkas subūrė sekstetą „Fuwa Works“.

Išradingas, trykštantis energija Daisuke Fuwa ir šį kartą leidžia tikėtis efektingo šou – tik mažesnio mastelio negu jo diriguojami teatrališki, primenantys gigantiškus karnavalus „Shibusashirazu Orchestra“ performansai. Mat orkestre, greta muzikų, spontaniškas improvizacijas pina vokalistai, go-go šokėjos ir japoniško buto šokio meistrai, akrobatai, animatoriai ir kitokie menininkai, o muzikinės jo improvizacijos apima kone visus įmanomus stilius.

Juo didesnį smalsumą kelia vien iš muzikantų sudarytas Daisuke „Fuwa Works“. Šiemet sekstetas jau išleido savo pirmąjį vinilo albumą „Nanoka“.

„Fuwa Works“ branduolys yra „Shibusashirazu Orchestra“ senbuviai. Penki seksteto nariai dalyvavo ir šiemet Japonijoje išleisto Daisuke Fuwa trigubo kompaktinio disko įrašuose. Šis rinkinys apima lyderio 25 metų kūrybos retrospektyvą. Tarp jame įamžintų darbų yra „Fedayien“ projekto, inicijuoto Daisuke Fuwa kartu su Kazutoki Umezu, muzikos, „Shibusashirazu Orchestra“, grupės Rad10“ įgrojimų, su pianiste Ayako Sasaki, vokaliste Tomoko Namba, saksofonininku Kunihiro Izumi įrašytų albumų kūrinių. Rinkinys pristato Daisuke Fuwa kaip kompozitorių, kontrabosininką ir orkestro dirigentą.

Daisuke Fuwa muzikos scenoje reiškiasi nuo 8-ojo dešimtmečio pabaigos. Nuo pat karjeros pradžios jis dalyvavo avangardinės muzikos projektuose, taip pat grojo su rokeriais, muzikavo su Tomorowo Taguchi grupe „Gagarin of "bachicaburi", Naoji Kondo trio, "Goku Nonaka & Living National Treasure", "Fedain".

Daisuke Fuwa visada mėgo klasikinę ir kino muziką, o jo paties kompozicijos sugėrė daugybę įtakų – nuo Santanos, Jimi Hendrixo, Sun Ra, Ornette Colemano kūrybos iki Karibų ritmų, čigonų ir klezmerių muzikos.

Platus muzikinis akiratis menininkui pravertė kuriant muziką avangardinio teatro kompanijai „Hakken no kai“. Būtent iš šios veiklos radosi bene plačiausiai žinomas Daisuke Fuwa projektas „Shibusashirazu Orchestra“. Su šiuo orkestru menininkas prisistatė tūkstantinei auditorijai daugelyje Europos šalių, tarp jų – Anglijoje, Vokietijoje, Norvegijoje, Italijoje, Šveicarijoje, Slovėnijoje, visur sukeldamas didžiulį publikos susižavėjimą.

Vilnius Jazz'2012

Nguyen Le "Songs of Freedom"

Prancūzija

Peter Broetzmann’s Full Blast

Šveicarija/Vokietija

Albert Beger - Arkady Gotesman

Izraelis/Lietuva

Hikashu

Japonija

Marc Ayza Group feat. Blurum 13

Ispanija

Michael Formanek Quartet

JAV

La Campagnie des Musiques à Ouïr

Prancūzija

Fuwa Works

Japonija

Tribute to John Coltrane

Lietuva

Omer Klein

Izraelis

European Saxophone Ensemble

Europos Sąjunga

Vladimir Tarasov and Lithuanian Art Orchestra

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2012

Vilkšu Pa Muguru

Lietuva

Singaz

Lietuva

Kaf Kaf

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2012 Guests

Vein feat. Jan Maksimovic

Šveicarija/Lietuva