36th Vilnius Jazz Festival. 12-16 October, 2022

Petras Vyšniauskas - Juozas Milašius

Petras Vyšniauskas - Juozas Milašius (Lietuva):

Petras Vyšniauskas - saxophone
Juozas Milašius - guitar

Šie šalies džiazo grandai drauge muzikuoja jau ketvirtį amžiaus. Tačiau dviese „Vilnius Jazz“ scenoje jie dar negrojo. Pastaraisiais metais kūrėjų keliai dažniausiai susitikdavo užsienyje – jie kartu muzikavo įvairių grupių sudėtyje Izraelyje, Austrijoje, Čekijoje, Vokietijoje, o dviese grojo Italijoje ir Rusijoje.

„Mes puikiai pažįstame vienas kitą – tobulėti mums nėra kur“, - juokavo J.Milašius. Gitaristas neslėpė, kad dažnai kuria su P.Vyšniausku scenoje spontaniškai. Tačiau kartais duetas savo pasirodymus labai nuodugniai apgalvoja. Kaip bus šįsyk, tesprendžia publika.

Petras Vyšniauskas – vienas universaliausių Lietuvos džiazo atstovų, saksofonininkas, kompozitorius, pedagogas. Jis koncertuoja ir su džiazo, ir su liaudies bei akademinės muzikos atlikėjais – Veronika Povilioniene, Lietuvos kameriniu ir Šv.Kristoforo kameriniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestrais.

P.Vyšniausko repertuaras - nuo trimito ir obojaus barokinių kompozicijų iki jam dedikuotų šiuolaikinių autorių kūrinių. Paties P.Vyšniausko muzika skamba daugiau kaip 50 dramos teatro spektaklių, filmuose Lietuvos bei Vakarų Europos šalyse.

P.Vyšniauskas grojo su Steve'u Lacy, Bobu Stensonu, Hanu Benninku, Tomaszu Stanko, Jonu Christensenu, Kentu Carteriu, Theo Jörgensmannu, Jimmy Owensu, Elliotu Sharpu, Paulu Jeffrey, Charly Mariano, Karlu Bergeriu, Anatoly Vapirovu, Reineriu Winterschladenu, Johnu Law, Steve'u Swellu, Hilliardu Greene'u, Vijay Iyeriu, Johnu Lindbergu, Antoni Donchevu, Marku Tokaru, "Rova Saxophone Quartet" ir kitais džiazo grandais. Jis dalyvavo svarbiuose tarptautiniuose džiazo projektuose, tarp jų - "East Meet West", "Jazz Baltica", "Octet Ost", "The International Varna Big Band".

Viena pagrindinių saksofonininko tarptautinių grupių šiuo metu yra "Ganelin Trio Priority", kurioje jis groja su Izraelyje gyvenančiu klavišininku Viačeslavu Ganelinu bei vokiečių būgnininku Klausu Kugeliu.

P.Vyšniauskas pasirodė pasirodė dešimtyse Europos festivalių, Japonijoje, Detroito džiazo festivalyje bei Niujorko avangardinio meno festivalyje „Vision“ JAV, Perto festivalyje Australijoje.

Šalia koncertinės veiklos kūrėjas dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, rengia meistriškumo kursus, globoja jaunus šalies muzikantus. P.Vyšniausko kūrybinė ir pedagoginė veikla, muzikinės kultūros puoselėjimas ir sklaida pasaulyje įvertinti Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordinu, Vyriausybinės meno premija.

Gitaristas, kompozitorius ir performansų autorius Juozas Milašius yra vienas konceptualiausių ir radikaliausių Lietuvos džiazo kūrėjų, nuolat drebinantis provokuojamais projektais solidžias scenas. Jo garsiniai eksperimentai tiriant gitaros ir kompiuterio galimybes, mėgaujantis tylos ir triukšmo estetika dažnai sukelia kontroversiškas reakcijas. Tarp tokių projektų paminėtini „Gitaramanija“ (1989), „Auksinės gitaros“ (1998), „Milašius Power Trio“ (2003), soliniai pasirodymai.

J.Milašius džiazo scenoje debiutavo 1986-aisiais su Petro Vyšniausko kvartetu. Vėliau jis muzikavo su Vladimiru Čekasinu, Vytautu Labučiu, Vladimiru Tarasovu, Tomu Kutavičiumi, Daliumi Naujokaičiu, Skirmantu Sasnausku, Jonu Meku, Dariumi Čiūta bei kitais eksperimentinės elektroninės muzikos kūrėjais. Gitaristas dalyvavo tarptautiniuose projektuose su Sainkho Namchilak, Jimu Menesesu, Martinu Schutzu, Hansu Kochu, Fredy Studeriu, Jimmy Owensu, Lucu Houtkampu, Nedu Rothenbergu, Saadet Turkoz, Kouhei Matsunaga ir kitais menininkais, išleido solinius albumus „j.m.eilė“ ir „Slow“.

Su įvairiais ansambliais J.Milašius yra grojęs Rusijoje, Italijoje, Lenkijoje, Estijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Norvegijoje, Austrijoje.

2008-aisiais gitaristui buvo įteiktas „Vilnius Jazz“ apdovanojimas už nuopelnus Lietuvos džiazo kultūrai. Šiemetis „Vilnius Jazz“ J.Milašiui - jau dešimtasis. Jis yra pasirodęs 14-koje šio festivalio projektų.

Vilnius Jazz'2011

Jean Louis

Prancūzija

Das Kapital

Vokietija/Danija/Prancūzija

Miyeon - Park Je Chun

Pietų Korėja

Meta Marie Louise

Šveicarija

Martin Lubenov's Jazzta Prasta

Austrija

Colin Vallon Trio

Šveicarija

Petras Vyšniauskas - Juozas Milašius

Lietuva

Asaf Sirkis Trio

Jungtinė Karalystė

Logic

Australija

A.Šlaustas - T.Kutavičius project

Lietuva

L.Mockūnas - A.Bumšteinas „Voicescapes. Homage to MKČ“

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2011

Sheep Got Waxed

Lietuva

Jazz 4

Lietuva

Retired Musicians Social Club

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2011 Guests

J.Kuraitis - T.Razmus - A.Mikalkėnas

Lietuva