36th Vilnius Jazz Festival. 12-16 October, 2022

trioVD feat. L.Mockūnas & M.Aleksa

trioVD feat. L.Mockūnas & M.Aleksa (Jungtinė Karalystė/Lietuva):

Chris Sharkey - g
Christophe de Bezenac - sax
Chris Bussey - dr

Liudas Mockūnas - reeds
Marijus Aleksa - dr

Tai pirmasis bendras Londono džiazo festivalio ir Vilnius Jazz kūrybinis projektas. Jis bus rodomas abiejų festivalių scenose. Projekto kūrėjai - britų gitaristo Chriso Sharkey trio bei du lietuvių muzikantai.

"Džiaugiamės galėdami prisidėti prie bendro trioVD ir lietuvių Marijaus Aleksos ir Liudo Mockūno projekto, - pažymėjo Londono džiazo festivalį rengiančios agentūros "Serious" vadovas Johnas Cummingas. – "Serious" jau ne pirmus metus bendradarbiauja su trioVD. Tai – patys novatoriškiausi nūdienos britų scenos muzikantai, o jų debiutinis albumas – vienas labiausiai laukiamų šių metų džiazo įvykių Didžiojoje Britanijoje".

trioVD džiazo scenoje pasirodė 2006 metų pradžioje ir iš karto buvo įvertinta kaip viena įdomiausių Lydso improvizacinės muzikos asociacijos (LIMA) grupių. Ši organizacija vienija Lydso novatoriškus improvizacinės muzikos kolektyvus.

trioVD savo koncertuose hipnotizuoja publiką vitališka energija, aštriu humoru, vos ne satanistiniais garsų efektais. Pastaraisiais metais grupės pasirodymai sukėlė furorą Londono, Geitshedo, kituose britų džiazo festivaliuose bei džiazo klubuose. trioVD domisi populiarios radijos stotys. Šį lapkritį garsi Jungtinės karalystės džiazo įrašų kompanija Babel išleis debiutinį trio albumą Fill it up with Ghosts.

Lydso muzikos koledžo auklėtinis Chrisas Sharkey (g. 1978) yra vienas LIMA asociacijos įkūrėjų. Tai vienas ryškiausių jaunų britų gitaristų novatorių, garbinamas free džiazo ir avangardo mėgėjų.

Ch.Sharkey groja gitara įvairiausių stilių muziką su daugybe skirtingų partnerių, tarp jų - Matthew Bourne'u, Pete Warehamu, Londono F-ire Collective nariais. Be TrioVD, jis yra projektų The Geordie Approach ir Bilbao Syndrome lyderis.

Christophe'as de Bezenac'as atvyko į Didžiąją Britaniją iš Prancūzijos. Po šiuolaikinės improvizacinės muzikos ir kompozicijos mokslų Strasbūro konservatorijoje jis studijavo Indonezijoje Vakarų Javos ir Balio gamelaną, ten pradėjo domėtis muzikos suvokimo fenomenu.

Vėliau Christophe'as baigė magistrantūrą ir doktorantūrą Lydso universitete, tyrinėjo ekologinį muzikavimo aspektą vis labiau įsitraukdamas į muzikos gyvenimą. Savo muzikinės praktikos pagrindu Christophe'as de Bezenac'as toliau tęsia ir mokslinius tyrimus.

Saksofonininko muzikiniai interesai apima džiazo, elektronikos, europietiškos improvizacinės ir elektroakustinės muzikos pakraščius. Jis pasirodė daugelyje tarptautinių šiuolaikinės muzikos ir džiazo festivalių Europoje, bendradarbiavo su skirtingų krypčių muzikantais, tarp jų - Christianu Sebille, Marcu Ducret, Simonu Fellu, Davidu Murray, Kenu Vandemarku, Paulu Hessionu, Matthew Bourne'u, Fredu Londberg-Holmu, Franku Vigroux, Dave'u Kane'u.

Chrisas Bussey yra ne tik virtuoziškas būgnininkas, bet ir išradingas kompozitorius bei prodiuseris. Jis bendradarbiauja su skirtingų žanrų atstovais - Evelyn Glennie, Michaelu Boltonu, Minghe Morte, Jennifer Kae, Bilbao Syndrome, LIMA Orchestra, 3 man Bench, Dave Kane Ensemble.

Chriso muzika skamba BBC ir NBC programose, Discovery dokumentiniuose siužetuose, televizijos šou bei kitoje produkcijoje.

Pučiamųjų virtuozas ir džiazo kūrėjas Liudas Mockūnas baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (LMTA) bei Kopenhagos ritminės muzikos konservatoriją. Šį muzikantą galima tituluoti Lietuvos džiazo ambasadoriumi.

Jis nuolat dalyvauja tarptautiniuose džiazo projektuose, groja daugybėje tarptautinių kolektyvų. Liudas Mockūnas yra grupių Toxikum, Megaphone, Red Planet, Traffic Quartet, Idiot Quartet, Saga ir Revolver vienas lyderių, Copenhagen Art Ensemble narys, dalyvauja Pierre'o Dorge ir jo New Jungle Orchestra programose.

Liudas Mockūnas bendradarbiauja su Stefanu Pasborgu, Jacobu Anderskovu, Jakobu Riisu, Nilsu Davidsenu, Marcu Ducret, Vladimiru Čekasinu, Vladimiru Tarasovu, Arkadijumi Gotesmanu, Matsu Gustaffssonu, Matsu Eilertsenu, Marku Solborgu, Dietrichu Eichmannu, Jeffu Arnalu, Jaaku Sooaaru, Chordos styginių kvartetu.

Jis grojo su Andrew Hillo Jazz Par oktetu, Scottu Colley, Nasheetu Waitsu, Chrisu Speedu, Mike'u Svoboda, Edwinu Wieringa, dalyvavo Swinging Europe bei La Villet Jazz Festival tarptautinių bigbendų projektuose.

Liudas Mockūnas žinomas ne tik kaip improvizacinės muzikos bei avangardinio džiazo atstovas, bet ir kaip šiuolaikinės akademinės muzikos atlikėjas. Saksofonininkas yra šiuolaikinės muzikos ansamblio Gaida narys, jis koncertavo su Lietuvos valstybiniu bei Nacionaliniu simfoniniais orkestrais, su Šv.Kristoforo kameriniu orkestru.

Su įvairiais kolektyvais muzikas gastroliavo daugelyje Europos šalių, JAV ir Kinijoje.

L.Mockūno meistriškumas įvertintas Lietuvos, Latvijos ir Prancūzijos konkursų premijomis, džiazo festivalių Vilnius Jazz ir Birštonas prizais už nuopelnus Lietuvos džiazui, Lietuvos nacionalinio dienraščio Lietuvos rytas menų priedo Mūzų malūnas prizu.

Marijus Aleksa džiazo scenoje debiutavo 1999-aisiais, būdamas trylikos metų, festivalyje Vilnius Jazz. Jis yra kelių respublikinių džiazo konkursų laureatas, 2007 metais laimėjo pirmąją vietą Baltijos šalių būgnininkų konkurse.

Muzikantas mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, nuo 2008 metų studijuoja Londone. Jis pasirodė visuose Lietuvos džiazo festivaliuose, koncertavo Norvegijoje, Lenkijoje, Austrijoje, JAV, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje.

Marijus Aleksa bendradarbiavo su Herbie Kopfu, Roberto Manzinu, Robinu Aristorenu, daugeliu šalies džiazo meistrų, tarp jų - Vladimiru Čekasinu, Vladimiru Tarasovu, Vytautu Labučiu, Petru Vyšniausku, Dainiumi Pulausku.

Būgnininkas groja ne tik džiazą, bet ir "soul", hiphopo muziką. Jis yra džiazo kvarteto Saga, grupių D'Orange, BrassBastardz narys, vienas Aleksa Brothers Group lyderių.

Nuo 2008 metų Marijus Aleksa gyvena Londone.
 

Vilnius Jazz'2009

Yuri Honing Wired Paradise

Olandija

Yoriyki Harada - Naoji Kondo

Japonija

Alister Spence Trio

Australija-Kanada-Švedija

Tenko - Uchihashi Kazuhisa

Japonija

Grencso Realtime Collective

Vengrija

trioVD feat. L.Mockūnas & M.Aleksa

Jungtinė Karalystė/Lietuva

K.Vaiginis - D.Pashkevich "Theory Garden"

Lietuva-Latvija-Italija-Indonezija

V.Labutis-E.Kanevičius-A.Gotesman

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2009

Yrinauda

Lietuva

Trees

Lietuva

Yo-Yo-Mo-Mo 4

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2009 Guests

InSearch

Lietuva