36th Vilnius Jazz Festival. 12-16 October, 2022

Alister Spence Trio

Alister Spence Trio (Australija-Kanada-Švedija):

Alister Spence - piano, samples;
Joe Williamson - double bass;
Christopher Cantillo - drums, glockenspiel.

Šiuos įvairiapusiškus muzikantus vienija smalsumas, kūrybinis maksimalizmas ir išradingumas.

Alisteris Spence'as yra vienas iškiliausių ir originaliausių Australijos šiuolaikinio džiazo pianistų bei kompozitorių.

Muzikas baigė džiazo studijas NSW konservatorijoje ir tobulinosi JAV pas Cedarą Waltoną, Andy La Verne, Mulgrew Millerį, Benny Greeną.

Bene labiausiai iš šio pianisto kolektyvų yra žinomas jo trio su kontrabosininku Lloydu Swantonu ir perkusininku Toby Hallu, išleidęs keturis autorinius jo muzikos albumus. Du jų - Flux (2003) ir Mercury (2006) buvo nominuoti Australijos įrašų verslo apdovanojimui ARIA kaip geriausi metų džiazo albumai.

Trio gastroliavo Didžiojoje Britanijoje ir Japonijoje, nusifilmavo ABC televizijos dokumentiniame seriale apie Australijos džiazą.

A.Spence'as taip pat yra tarptautinį pripažinimą pelniusios grupės Clarion Fracture Zone vienas lyderių, projekto Wanderlust ir The Australian Art Orchestra vienas kūrėjų. Su šiais kolektyvais pianistas daug kartų gastroliavo Europoje ir Azijoje, buvo pristatytas ABC, BBC ir WDR radijo transliacijose.

A.Spence'as grojo su daugeliu elitinių Australijos muzikantų, tarp jų - Bernie McGannu, Don Burrows, Dale'u Barlow, Peteriu O'Mara, Tony Bucku, Phillipu Slateriu, taip pat amerikiečiu Marku Heliasu, britu Andy Sheppardu, japonu Satoko Fuji.

Pianisto diskografijoje - daugiau kaip 30 kompaktinių diskų, kurių daugelis buvo nominuoti ar pelnė ARIA apdovanojimą. Šiuose albumuose yra daug A.Spence'o kompozicijų.

A.Spence'as reiškiasi kaip kompozitorius ir kino versle. Jo muzika režisieriaus Ivano Seno filmui Beneath Clouds 2002-aisiais buvo pristatyta Australijos kino kritikų apdovanojimui kaip geriausias filmo garso takelis.

Kritikai A.Spence'ą įvardija kaip vieną pianistų, sukėlusių šiuolaikinį fortepijoninės trio muzikos bumą. Jis vertinamas dėl savito, subtilaus braižo, brandaus mąstymo ir muzikavimo veržlumo.


Improvizacinės muzikos ir free džiazo meistrą Joe Williamsoną idėjų ir sėkmės paieškos blaškė tiek po pasaulio, tiek po muzikos žemynus. Gimęs Vankuveryje ir pasimokęs džiazo Kanadoje, 1992-aisiais bosininkas persikėlė gyventi į Amsterdamą, vėliau į Berlyną, į Londoną, o nuo praėjusių metų gyvena Stokholme.

2007-aisiais J.Williamsonui buvo suteiktas muzikos magistro laipsnis Londono Guildhall School of Music and Drama.

J.Williamsonas bendradarbiauja ne tik su džiazo, bet ir su šiuolaikinės akademinės, elektroninės muzikos kūrėjais. Tarp jo partnerių - tokios iškilios asmenybės kaip Alexanderis von Schlippenbachas, Eugene'as Chadbourne, Yannis Kyriakidesas, Chrisas Abrahamsas, Tony Buckas, Evanas Parkeris, Louisas Moholo, Peggy Lee, Barry Guy, Markas Dresseris, Johnas
Zornas, Matsas Gustafssonas, Kenas Vandermarkas, Nedas Rothenburgas ir daugelis kitų.

Kontrabosininkas koncertavo ir įrašinėjo su daugybe grupių. Kritikų išskirtinio dėmesio sulaukė Tobias Delius Quartet, kuriame T.Deliuso ir J.Williamsono partneriai - Tristanas Honsingeris ir Hanas Benninkas bei Trapist.

J.Williamsonas reiškiasi ir kaip vokalistas bei vokalinių kompozicijų autorius. Jis pasirodė su grupėmis bei solo daugybėje įvairios krypties muzikos festivalių Vokietijoje, Olandijoje, Suomijoje, Švedijoje, Austrijoje, Didžiojoje Britanijoje, Kanadoje.


Christopheris Cantillo yra sparčiai kylanti švedų džiazo ir improvizacinės muzikos figūra.

Muzikantas studijavo Stokholmo karališkojoje konservatorijoje pas Raymondą Stridą, Steną Sandellą ir Joakimą Milderį.

Nepaisant jauno amžiaus, Ch.Cantillo jau dalyvavo daugybėje projektų su švedų garsenybėmis, tarp jų - Fredriku Ljungkvistu, Lina Nyberg, Nilsu Bergu, Jonasu Ostholmu, Emiliu Strandbergu, Fabianu Kallerdahlu, Torbjornu Zetterbergu, Johanu Berthlingu, Christine Sehnaoui, Rico Repotente, Christeriu Bothenu, Linusu Lindblomu, Henriku Olssonu,
Magnusu Granbergu.
 

Vilnius Jazz'2009

Yuri Honing Wired Paradise

Olandija

Yoriyki Harada - Naoji Kondo

Japonija

Alister Spence Trio

Australija-Kanada-Švedija

Tenko - Uchihashi Kazuhisa

Japonija

Grencso Realtime Collective

Vengrija

trioVD feat. L.Mockūnas & M.Aleksa

Jungtinė Karalystė/Lietuva

K.Vaiginis - D.Pashkevich "Theory Garden"

Lietuva-Latvija-Italija-Indonezija

V.Labutis-E.Kanevičius-A.Gotesman

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2009

Yrinauda

Lietuva

Trees

Lietuva

Yo-Yo-Mo-Mo 4

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2009 Guests

InSearch

Lietuva