36th Vilnius Jazz Festival. 12-16 October, 2022

Yoriyki Harada - Naoji Kondo

Yoriyki Harada - Naoji Kondo (Japonija):

Yoriyuki Harada - p;
Naoji Kondo - ts, bs.

Duetas priskiriamas japonų free džiazo scenos elitui. Jis unikalus tiek savo muzika, tiek požiūriu į muzikavimą.

Yoriyuki Harada (g. 1948) yra savamokslis pianistas. Jis baigė muzikos koledže klasikinio klarneto klasę, bet netrukus ėmė bodėtis griežtais klasikos kanonais. Baigęs koledžą Yoriyuki Harada kartu su bendramoksliu ir improvizacijų partneriu Kazutoki Umezu nuvyko į Niujorką, kur padarė savo pirmąjį įrašą.

1976-aisiais grįžę į Japoniją bičiuliai kartu su Mori Junji ir Kikuchi Takashi įkūrė kvartetą Shudan-Sokai. Po poros metų prisijungus kitiems tautiečiams, šis improvizacinės muzikos ansamblis išaugo į orkestrą Seikatsu-Kojo-iinkai, kuris išgarsėjo Japonijoje kupinais humoro pasirodymais.

Atsisveikinęs su orkestru Yoriyuki Harada grojo su Andrew Cyrille‘u, Tristanu Honsingeriu, Henry Grimesu, Tobbie Deliusu, Togashi Masahiko ir daugeliu kitų išradingų improvizuotojų.

Tačiau šis menininkas niekada nebandė gyventi iš muzikos ar pretenduoti į muzikos verslo paramą. Mat taip gyventi jam būtų nuobodu. Jau beveik 30 metų Yoriyuki Harada koncertuoja Japonijoje tik kartą per mėnesį ir daro tai tik savo pamėgtame Tokijo džiazo klube Aketa-no-mise. Anot pianisto, dažniau koncertuoti jam būtų sunku, nes kiekvienas psirodymas reikalauja ypatingos dvasinės būsenos. Šis muzikantas neturi instrumento net namuose – jis nutarė groti tik koncertuose.

Japonų kritikai vadina Yoriyuki Haradą šėtonišku pianistu. Jam grojant scenoje trykšta prakaitas ir emocijos, jo pirštai daužo klaviatūrą lyg žaibo kirčiai. Pats pianistas prisipažįsta niekada negalvojęs apie savo muzikos prasmę ar idėjas. Bet publikai jo koncertai ilgai neišdyla iš atminties.

Naoji Kondo aistringai groja laisvąjį džiazą nuo mokyklos laikų. Tai nesutrukdė saksofonininkui siekti psichoanalitiko karjeros ir tapti praktikuojančiu šios srities specialistu.

Naoji Kondo grojo Nonaka Goku & Ningenkokuho kolektyve, jis pasirodo kaip kviestinis muzikantas Shibusashirazu Orchestra programose. Saksofonininkas dalyvavo Sergejaus Kuriochino festivalyje Rusijoje, Moers Jazz Festival Vokietijoje, daugelyje Japonijos festivalių, gastroliavo Korėjoje, įgrojo kompaktinių diskų.

 

Vilnius Jazz'2009

Yuri Honing Wired Paradise

Olandija

Yoriyki Harada - Naoji Kondo

Japonija

Alister Spence Trio

Australija-Kanada-Švedija

Tenko - Uchihashi Kazuhisa

Japonija

Grencso Realtime Collective

Vengrija

trioVD feat. L.Mockūnas & M.Aleksa

Jungtinė Karalystė/Lietuva

K.Vaiginis - D.Pashkevich "Theory Garden"

Lietuva-Latvija-Italija-Indonezija

V.Labutis-E.Kanevičius-A.Gotesman

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2009

Yrinauda

Lietuva

Trees

Lietuva

Yo-Yo-Mo-Mo 4

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2009 Guests

InSearch

Lietuva