36th Vilnius Jazz Festival. 12-16 October, 2022

Kruzenshtern & Parohod

Kruzenshtern & Parohod (Izraelis):

Igor Krutogolov - b, saw, voc;
Ruslan Gross - cl;
Guy Shechter - dr;
Boris Martzinovsky - acc.

Ši smagi kompanija nemėgsta, kai jos muzika dėliojama į lentynėles. Anot "Kruzenshtern & Parohod" muzikantų, ji "neiššifruojama" kaip ir grupės pavadinimas.

Šis kvartetas sugeba suausti į darnią visumą žydų melodijas, progresyvųjį roką ir "free" džiazą. Net trumputis, kelių minučių trukmės jo kūrinėlis gali sutviskėti valso ir fokstroto elegancija, pankroko ir "free" džiazo energija, polkos ir žydiškų motyvų žaisme. Išdaigiškos, chuliganiškos "Kruzenshtern & Parohod" melodijos sukelia daugybę asociacijų ir prikausto klausytojų dėmesį.

Grupę 2002 metais įkūrė I.Krutogolovas, susipažinęs su R.Grossu ir G.Shechteriu. Trijulė buvo greitai pripažinta Izraelio alternatyviosios ir avangardinės muzikos scenos fenomenu. 2005-aisiais prie grupės prisijungė akordeonistė Olga Yelensky, o šią vasarą ją pakeitė Borisas Martzinovsky's.

"Kruzenshtern & Parohod" bendradarbiavo su prancūzų grupe "Vialka", ukrainiečiais "...I Drug Moy Gruzovik" bei daugeliu kitų muzikantų. Kvartetas išleido keturis albumus.

Visi šios kūrybingos grupės nariai dalyvauja ir kituose Izraelio alternatyviosios muzikos projektuose.

Kompozitorius, muzikantas ir prodiuseris Igoris Krutogolovas yra žinoma Izraelio eksperimentinės muzikos figūra. Jis nuolat dirba ir su savo grupe "Karate Band", dalyvauja "Chaos as Shelter", "Bastard Noise", "Agnivolok", "Tidal", "Crossfishes", "NJD" bei kituose projektuose.

I.Krutogolovas sukūrė garso takelį japonų režisierių Yamamoto Hiromi ir Takayuri Iwasawa animaciniam filmui "Wardrobe", rašo muziką teatrui. Jis išleido 9 autorinius albumus.

Prieš tapdamas "Kruzenshtern & Parohod" nariu Ruslanas Grossas grojo bosu kultinėje grupėje "Rabies Caste". Šiuo metu klarnetininkas yra izraeliečių grupės "6 Happy Players" narys, dalyvauja kituose projektuose su vietos muzikantais.

Guy Shechteris - labai populiarus roko bei eksperimentinės muzikos projektų dalyvis. Jis įkūrė sunkiojo metalo duetą "Carusella", taip pat koncertavo ir įrašinėjo su "ED", "Monotonix", "Flying Baby", "Lietterschpich", "Superdrive", "O.B.E.Y", "Karate Band", "AKA Jose", "Narccist", Jewlia Eisenberg, Peteriu Himmelmanu, Yeremi Kaplanu, Michailu Kolovskiu, Nikolajumi Rubanovu ir kitais jaunais muzikantais.

Borisas Martzinovsky's yra radikaliosios San Francisko divos Jewlia Eisenberg projekto "Charming Hostess" dalyvis. Jis taip pat bendradarbiauja su "Panic Ensemble", "The Tropical Orchestra" ir kitomis Izraelio grupėmis.

Vilnius Jazz'2008

LMTA Big Band

Lietuva

Joelle Leandre & Vladimir Tarasov Project

Prancūzija / Lietuva

Baby Trio feat. Juozas Kuraitis

Graikija / Lietuva

Baltic Jazz Trio

Lietuva / Latvija / Estija

SXQ

Japonija

Charles Gayle Trio

JAV

David Murray Black Saint Quartet

JAV

J.Haffner / J.Milašius / D.Naujokaitis

JAV / Lietuva

Saga

Lietuva

 
Vilnius Jazz Extra Line

Kruzenshtern & Parohod

Izraelis

 
Vilnius Jazz Young Power 2008

Valentina Jaronskaja Quartet

Lietuva

Rūta Švipaitė Quartet

Lietuva

Beatričė Baltrušaitytė Project

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2008 Guests

Vertical

Lietuva

Leonard Standards Trio

Lietuva

Jazz2O

Lietuva