36th Vilnius Jazz Festival. 12-16 October, 2022

Baby Trio feat. Juozas Kuraitis

Baby Trio feat. Juozas Kuraitis (Graikija / Lietuva):

George Kontrafouris - o;
Alexandros Vichos - g;
Vangelis Kotzabassis - dr;
& Juozas Kuraitis - saxes.

“Baby Trio” yra viena energingiausių Graikijos džiazo grupių, jungianti savo kūryboje džiazo tradicijas su postroko elementais.

Ansamblį 2007 metais subūrė vargonininkas ir kompozitorius George‘as Kontrafourisas pakviesdamas drauge muzikuoti du jaunus bičiulius – gitaristą Alexandrosą Vichosą ir būgnininką
Vangelisą Kotzabassisą. Trijulės moto – perteikti muzika jaunatvišką entuziazmą ir idealizmą, kol šių nenuslopino „normalus gyvenimas“.

George‘as Kontrafourisas (g. 1967) studijavo klasikinį fortepijoną Atėnų nacionalinėje konservatorijoje, vėliau baigė džiazo studijas Helsinkio J.Sibeliaus muzikos akademijoje (Suomija).

Jau kelerius metus muzikantas dėsto džiazo pianistams ir vargonininkams Korfu „Ionian University“, Atėnų konservatorijoje bei J.Sibeliaus akademijoje. G.Kontrafourisas vedė meistriškumo kursus įvairiose Graikijos, Airijos, Indonezijos ir Estijos mokyklose.

Kaip grupių „Page One“, „Exit“, „Houston Pearson Quartet“ narys G.Kontrafourisas bendradarbiavo su daugeliu žinomų muzikantų, tarp jų – Bobu Brozmanu, Clara Cook, Wayne‘u Dockery, Stepko Gutu, Marcu McDonaldu, Markusu Stockhausenu, Andy Shepardu, Louisiana Red.

Vargonininkas taip pat muzikavo su Davidu Liebmanu, Benny Golsonu, Timu Hagansu, Ericu Alexanderiu, Davidu Sillsu, Lou Donaldsonu, Jamie Hadadu, Deborah Davies, Sheila Jordan, Jukkisu Uotila, Wade‘u Mikkola ir daugeliu kitų suomių bei graikų muzikantų.

G.Kontrafourisas yra išleidęs keturis autorinius albumus ir dalyvavęs dar beveik 30-ties įrašuose.

Juozas Kuraitis su graikų muzikantais susipažino per stažuotę J.Sibeliaus akademijoje.

Saksofonininkas šiemet baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantūrą, bet jau spėjo įgyti įvairios sceninės patirties. Jis yra J.Pakalnio jaunųjų atlikėjų konkurso (1999), džiazo konkursų Nidoje (2004), “Džiazo viltis” (2005) bei “Vilnius Jazz Young Power” (2006, 2007) laureatas.

J.Kuraitis bendradarbiavo su Artūru Anusausku, Dmitrijumi Golovanovu, Vyčiu Nivinsku, Dariumi Rudžiu ir kitais šalies džiazo kūrėjais, grojo grupėje “In Culto”, pasirodė su Klaipėdos kameriniu orkestru bei jo koncertmeisterių kvartetu, muzikuoja saksofonų kvartete “Sax Fix”.

Su įvairiais kolektyvais J.Kuraitis dalyvavo beveik visuose Lietuvos džiazo festivaliuose, šiuolaikinės muzikos festivalyje “Gaida”, Didžiajame muzikų parade.

Vilnius Jazz'2008

LMTA Big Band

Lietuva

Joelle Leandre & Vladimir Tarasov Project

Prancūzija / Lietuva

Baby Trio feat. Juozas Kuraitis

Graikija / Lietuva

Baltic Jazz Trio

Lietuva / Latvija / Estija

SXQ

Japonija

Charles Gayle Trio

JAV

David Murray Black Saint Quartet

JAV

J.Haffner / J.Milašius / D.Naujokaitis

JAV / Lietuva

Saga

Lietuva

 
Vilnius Jazz Extra Line

Kruzenshtern & Parohod

Izraelis

 
Vilnius Jazz Young Power 2008

Valentina Jaronskaja Quartet

Lietuva

Rūta Švipaitė Quartet

Lietuva

Beatričė Baltrušaitytė Project

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2008 Guests

Vertical

Lietuva

Leonard Standards Trio

Lietuva

Jazz2O

Lietuva