36th Vilnius Jazz Festival. 12-16 October, 2022
QU5 (Lietuva):

Valentina Jaronskaja - fortepijonas, vokalas;
Rūta Švipaitė - vokalas;
Nerijus Bakula - akordeonas I;
Romas Morkūnas - akordeonas II;
Audrius Pazniokas - bosinis akordeonas;
Andrius Kairys - būgnai.

 

QU5. Dėl šios grupės Respublikiniame Vilnius Jazz Young Power konkurso ture susikryžiavo vertintojų špagos. Ir nors į finalinį turą grupė nepateko kaip dalyvė, tačiau jos kūrybiškumas neliko nepastebėtas, ir QU5 pakviesta pasirodyti Vilnius Jazz festivalyje, baigiamajame konkurso koncerte svečio teisėmis.

Neįprastos sudėties grupė - dvi vokalistės improvizatorės ir akordeonų trio - kuria tembriškai netikėtą, emocionalų ir šiltą muzikinį paveikslą, jungiantį pop, džiazo ir akademinės muzikos raiškas. QU5 šiemet tapo konkurso Džiazo Fontanas 2007 Panevėžyje laureate, šią vasarą dalyvavo Kristupo festivalyje. Vilnius Jazz festivalio scenoje QU5 papildo ir mušamieji.

QU5 nariai - Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai.

Grupės siela – pianistė, vokalistė ir kompozitorė Valentina Jaronskaja jau kurį laiką pastebima džiazo scenose. Ji komponuoja, pati atlieka savo dainas, pati sau akompanuoja; taip pat muzikuoja su savo kvartetu, su Muzikos akademijos bigbendu ir su QU5.

Šiuo metu studijuojanti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje džiazo fortepijoną, Valentina Jaronskaja muzikos mokslus pradėjo nuo klasikinio fortepijono būdama 8, dainas kuria nuo 16 metų. Ji sėkmingai dalyvavo keliuose konkursuose, tarp jų – gimtųjų Zarasų jaunimo kūrybos konkurse Undinėlių daina 2003, kur pelnė Grand Prix.

Antroji QU5 vokalistė Rūta Švipaitė taip pat komponuoja, aranžuoja ir užsiima savarankiška muzikine karjera.
Vokalinio džiazo tradicijomis garsėjančiame Panevėžyje gimusi Rūta, gimtajame mieste baigė muzikos mokyklą bei konservatoriją, šiuo metu studijuoja džiazo vokalą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Rūta tarptautinių festivalių bei konkursų dalyvė ir laureatė, be QU5 ji pasirodo su savo grupe Rūta Jazz Trio, dainuoja su LMTA bigbendu, gospel choru Sounds In G.
QU5 projekto akordeonininkai muzikuoja ir kaip savarankiška grupė – akordeonų trio Chill Out, gyvuojantis nuo 2003 ir atliekantis populiarią klasiką bei pramoginę muziką. Chill Out nariai kuria bei aranžuoja, visi trys, drauge ir individualiai, yra įvairių Lietuvos ir tarptautinių festivalių laureatai.

Nerijus Bakula šalia specialybės muzikos studijuojantis ir džiazo improvizaciją, be QU5 ir Chill Out dar groja ansamblyje Rendez-vous, Romas Morkūnas, į Chill Out įsijungęs nuo 2005, dar rengia solo rečitalius, bosiniu akordeonu grojantis Audrius Pazniokas be QU5 ir Chill Out muzikuoja su ansambliu TrimAko, reiškiasi kaip renginių organizatorius.

Vilnius Jazz festivalyje QU5 papildo būgnininkas Andrius Kairys. Jis baigė B.Dvariono muzikos mokyklą, Vilniaus konservatoriją bei Manheimo (Vokietija) muzikos ir vaizduojamųjų menų akademiją bei magistrantūrą LMTA. Būgnininkas turi nemenką patirtį - yra koncertavęs su Vladimiro Čekasino moksleivių ansambliu, su daugeliu džiazo ir roko grupių bei projektų, muzikavo su Šv.Kristoforo kameriniu orkestru, gospel choru Sounds in G, Boyz meet jamiroquai, grojo su grupe Skamp, Julia Jazz Trio, su tarptautiniu ansambliu Easy Riders Chamber Quartet; su projektu Jam in the Box šią vasarą grojo Kristupo festivalyje. Su įvairiais kolektyvais dalyvavo šalies džiazo festivaliuose, koncertavo už Lietuvos ribų.

© Jūratė Kučinskaitė
Vilnius Jazz'2007

Andy Emler trio

Prancūzija

Rova Special Sextet

JAV / Lietuva / Šveicarija

Ronin

Šveicarija

Dainius Pulauskas Group

Lietuva

Nomad

Austrija

Ibrahim Electric feat. Liudas Mockūnas

Danija / Lietuva

Monika Heidemann Band

JAV

Arūnas Šlaustas Jazz Project

Lietuva

Fritz Hauser

Šveicarija

Farmyard Animals Trio

D.Britanija

Juozas Milašius

Lietuva

Magic Mushrooms

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2007

Dmitrij Golovanov

Lietuva

Untitled

Lietuva

1+1=1

Lietuva

QU5

Lietuva