36th Vilnius Jazz Festival. 12-16 October, 2022
Dmitrij Golovanov (Lietuva):

Dmitrij Golovanov - piano.


Klavišininkas ir pianistas Dmitrij Golovanov valdo ir akustinį rojalį, ir elektroninius klavišinius, jam taip pat nesvetimi modernūs skambesiai bei technologijos. Sparčiai progresuojantis pianistas universalus ir techniškas, konstruktyvus ir tuo pačiu emocionalus. Susipažinęs su turtinga džiazo praeitimi jaunasis muzikas kuria savo

stilių, kuriame išryškėja ir kaip mąslus kūrėjas, ir kaip šmaikštuolis.

Dmitrijus Golovanovas gali pasigirti svaria scenine patirtimi – jau daugiau nei dešimtmetį jis aktyviai dalyvauja Lietuvos džiazo gyvenime, muzikuodamas su ryškiausiais šalies džiazo kūrėjais, grodamas įvairų repertuarą - nuo džiazo klasikos (su bigbendais) iki originalaus creative (su grupe "Riot").

Pianistas baigė B.Dvariono muzikos mokyklą, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir Mendelsono muzikos ir teatro konservatorijoje Leipcige. Jo biografijoje - kelių konkursų laurai, gausybė festivalių bei koncertų, ir keli CD.

Pastaruoju metu Dmitrijus Golovanovas muzikuoja su Janu Maksimovičiumi, Liudu Mockūnu, grupe Riot, taip pat groja neįprastos sudėties tarptautinėje grupėje Beat Freisens Spelunkenorchester, sujungusioje klasikinį džiazo trio ir styginių kvartetą. Golovanovas - pastovus šio, 2006 Leipcige suburto ansamblio narys, su šiuo kolektyvu pasirodė ką tik įvykusiame festivalyje Leipzig Jazz Tage 2007. Jo klavišiniai skamba ir praeitų metų Vilnius Jazz Young Power konkurso laureatės Magic Mushrooms sudėtyje.

Baigęs magistrantūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje kaip džiazo atlikėjas ir pedagogas, nuo šių metų Dmitrijus Golovanovas dirba šioje mokslo įstaigoje.

Vilnius Jazz Young Power dalyvio anketoje dalyvavimo konkurse motyvaciją įvardinęs kaip “nenugalimą vidinį troškimą”, Dmitrijus Golovanovas baigiamajame ture pristato savo kompoziciją Infected.

© Jūratė Kučinskaitė
Vilnius Jazz'2007

Andy Emler trio

Prancūzija

Rova Special Sextet

JAV / Lietuva / Šveicarija

Ronin

Šveicarija

Dainius Pulauskas Group

Lietuva

Nomad

Austrija

Ibrahim Electric feat. Liudas Mockūnas

Danija / Lietuva

Monika Heidemann Band

JAV

Arūnas Šlaustas Jazz Project

Lietuva

Fritz Hauser

Šveicarija

Farmyard Animals Trio

D.Britanija

Juozas Milašius

Lietuva

Magic Mushrooms

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2007

Dmitrij Golovanov

Lietuva

Untitled

Lietuva

1+1=1

Lietuva

QU5

Lietuva