31st Vilnius Jazz Festival. 11-14 October, 2018
Ninsk Vilnius Jazz'2004

Ninsk (Olandija):

Mark Haanstra - bass
Lothar Ohlmeier - tenor/soprano sax
Damien Cluzel - electric guitar
Nout Ingen Housz - drums
Kai Wolff - electronics/samplers

Grupė Ninsk - tai džiazo kvartetas papildytas sempleriu, atveriančiu naujas spalvines ir kompozicines galimybes. Jungiant improvizacinę muziką su elektronika, konkretaus ansamblio skambesį papildant semplais, Ninsk kuria veik kinematografiškai daugiasluoksnę muziką, kuri ribojasi su džiazo, bliuzo, country ir roko teritorijomis, lanksčiai ir drąsiai žvalgant šių skirtingų stilių jungčių galimybes. Funk, freefunk, fusion, country, rhythm'n blues ar rokenrolas pateikiamas su džiazo padažu ir papuošiamas žėrinčiais solo.

Ninsk - tarptautinė grupė, jos nariai susipažino studijų Hilversumo konservatorijoje metais.

1992 m. tik susibūrus Ninsk buvo įvertinta Middelsea džiazo konkurso pirmuoju prizu. Nuo to laiko grupė grojo keletą turų Europoje, įrašė du albumus.

Saksofonininko ir boso klarnetininko Lothar Ohlmeier pastovi gyvenamoji vieta - Londonas. Tačiau jis nuolat muzikuoja su Ninsk, bei kitomis olandų grupėmis: Dalgoo, Take Five and a Dancer, Vogelkwartet ir kt. Lothar Ohlmeier kuria ir solo projektus - vienas tokių Diary (dienoraštis), kurtas bemaž 20 metų. Nuo 1995 m. saksofonininkas nuolat muzikuoja su britų pianiste Julie Sassoon, jie yra trio Aziluth nariai. L.Ohlmeier yra grojęs Theo Lovendies projekte Bons kameriniam orkestrui ir improvizatoriams, muzikavęs su Jorrit Dijkstra, JimBlack, Guillaume Orti.

Prancūzijoje gimęs grupės gitaristas Damien Cluzel, į Amsterdamą persikėlė1988 m. Be akademinių studijų, jis sėmėsi ir multikultūrinės muzikavimo patirties dviejų mėnesių ture Etiopijoje grodamas su vietiniais muzikantais. Gitaristas groja su įvairiais E.Wieringa'os ansambliais, Lionel Martin Trio, Big Band Tetzepi, Munzruh, bei Man Bites Dog. Su pastaruoju kolektyvu pernai koncertavo Lietuvoje.

Vilnius Jazz festivalyje susirgusį nuolatinį grupės bosistą ir lyderį E.Wieringą pakeis olandų boso gitaristas ir kompozitorius Mark Haanstra, kurį kaip specialų Man Bites Dog turo svečią pernai girdėjome Lietuvoje. Šis meistriškas muzikantas savo grojime jungia funk jėgą ir indiškų ragų įtaigą, gilinasi į neeuropines muzikos kūrybos sistemas. M.Haanstra grojo ir įrašinėjo su tokiais muzikantais, kaip Victor Bailey, Tom Van Dyck, muzikavo tarptautinėse grupėse - olandų Mosaic, Sefuba, olandų-danų AGOG, olandų-ispanų Interval Chamber, amerikiečių TONK ir kt. Jo bosas skambėjo Jaco Pastorijui skirtame projekte. Jis vadovauja ansambliui Bhedam. M.Haanstra pelnė keletą apdovanojimų Olandijoje ir kitose šalyse, tarp jų tris sykius nugalėjo Olandijos džiazo konkursuose su grupėmis Nemesis, Geel ir Agog.

Ninsk būgnininkas Nout Ingen Housz aktyviai muzikuoja daugelyje ansamblių. Jis groja ir įrašinėja su grupėmis Tetzepi, Zijlstra, Take Five and a Dancer ir kt. Būgnininkas dar dėsto muzikos mokykloje, veda meistriškumo kursus. Nout Ingen Housz nuolat gastroliuoja po Olandiją su teatro šou vaikams The Jazz Era.

Savitomis spalvomis Ninsk muziką praturtina Kai Wolff elektronika.

© Jūratė KučinskaitėAtgal

 
Ryoji Hojito
Japonija
 
Cuong Vu trio
JAV
 
Mike del Ferro trio
Olandija
 
Subtonic
Norvegija
 
Han Bennink +
Jaak Sooäär +
Liudas Mockūnas

Olandija / Estija / Lietuva
 
Monsieur Dubois
Olandija
 
Dainius Pulauskas Group
Lietuva
 
How To Be Enlightened
in 48 hrs

Olandija / Indija
 
Exias-J
Japonija
 
Kazutoki Umezu
KIKI band

Japonija
 
Matthew Bourne +
Steve Davis +
Dave Kane

D.Britanija
 
Weekend Guitar Trio
Estija
 
Baltic Asteroids
JAV / Lietuva
 
Harri Sjöström +
Bernhard Arndt

Suomija / Vokietija