31st Vilnius Jazz Festival. 11-14 October, 2018
Cuong Vu trio Vilnius Jazz'2004
Cuong Vu trio (JAV):

Cuong Vu - trumpet
Stomu Takeishi - bass
Ted Poor - drums

Vienas savičiausių naujojo džiazo muzikų, trimitininkas Cuong Vu, puikus grupių muzikantas, tačiau, anot kritikų, dar iškilesnis kaip lyderis - prieš metus Vilnius Jazz festivalyje grojęs su Myra Melford kvartetu, šiemet į festivalį atvyksta su savo trio.

Novatorišką Cuong Vu Trio muziką Jazz Weekly apibūdina kaip "džiazinę roko muzikos jėgos versiją". Naują, neturinčią ribų ir apibrėžimų muzikinę kalbą trio kuria per naujai suvokiamas improvizacijas, beatodairiškai jungiančias įvairius stilius ir įprastas raiškos priemones, pasitelkiant elektroninius efektus.

Cuong Vu Trio įkurtas 1996 m. Jau debiutinis jo albumas Pure (2000) pelnė entuziastingus reviu, o jų muzika buvo vadinama hipnotizuojančia, tobula, bauginančia ir didinga. Kitas trio albumas Come Play With Me (2001) buvo išrinktas į Jazziz and Jazz Times kritikų dešimtuką. "Tai grynasis menas. Tai niūri tamsuma, džiugi rauda, ir skubrūs išgąstingi žingsniai, ... ir viskas apie skausmą, sielvartą ir nusivylimą, ir nuogą grožį. ... Tai sukrečia" (tvirtina LA Weekly).

Trio lyderis, trimitininkas ir kompozitorius Cuong Vu vadinamas vienu įspūdingiausių naujojo džiazo kūrėjų ir naujosios novatorių kartos lyderių. Pastaruoju metu jis minimas tarp 50 pačių ryškiausių jaunųjų džiazo muzikų.

Vietname gimęs Cuong Vu būdamas 6-erių su šeima emigravo į Sietlą, Vašingtone. 11-metis jis pradėjo groti trimitu. Džiazo muziką Vu studijavo Naujosios Anglijos konservatorijoje (New England Conservatory of Music), kur didelę įtaką jam padarė saksofonininkas ir kompozitorius J.Maneri, paskatinęs atrasti savą muzikos koncepciją ir individualų skambesį. Jaunajam trimitininkui šis kelias pirmiausia siejosi su skambesio tradicijų perkėlimu į netradicines džiazui sritis bei naujų formų ir faktūrų paieška. Jis susipažino su šiuolaikine akademine muzika, kurios raiškos priemonės papildė jo kūrybą. Unikalią muzikinę Vu kalbą praturtino visa muzika, formavusi jį nuo vaikystės iki šių dienų.

Baigęs studijas, 1994 m. trimitininkas persikėlė į Niujorką, ir nuo to laiko aktyviai muzikuoja. Jis vadovauja grupėms JackHouse, Scratcher, Vu-tet bei Cuong Vu trio, su kuriomis plėtoja individualią novatorišką improvizacinę ir kompozicinę kalbą. Be to C.Vu - nuolatinis garsių džiazo muzikų bendražygis, tokių kaip Pat Metheny, David Bowie, Laurie Anderson, Dave Douglas, Bobby Previte, Myra Melford, Mark Helias ir kt.

Antrą kartą Vilniaus scenoje girdėsime ir unikalų bosistą - Stomu Takeishi, pernai grojusį Myra Melford kvartete.

Japonijoje gimęs bosistas Stomu Takeishi, į JAV atvyko sulaukęs 19-os, 1983 m. sudijuoti Berklee muzikos koledže. Nuo 1986 m. jis gyvena Niujorke. Per 20 metų, kuriuos jis gyvena JAV, pagarsėjo kaip talentingas ir novatoriškas bosistas. Elektriniu beladžiu bosu grojantis S.Takeishi be kitų muzikavo su Don Cherry, Henry Threadgill, Butch Morris, Dave Tronzo, Paul Motian, Bob Moses, Dave Liebmann, Harriet Tubman trio, Satoko Fujii, Luiz Bueno, Ken Butler, Dave Castiglione, Randy Brecker ir Wynton Marsalis, Rasheed Ali, Leni Stern. S.Takeishi - nuolatinis M.Melford bendražygis, ir Cuong Vu grupių Vu-Tet narys.

Anot garsaus džiazo kritiko Bill Milkowski, S.Takeishi yra geriausias, kai strimgalviais puola į improvizaciją - tiesiog "čiumpa šansą ir laužo taisykles".

Jauniausias trio narys - 22 metų būgnininkas Ted Poor, tik 2003 m. baigęs Eastmano muzikos mokyklą, jau spėjo pagarsėti kaip itin kūrybingas naujojo džiazo scenos muzikantas. Jis yra grojęs su M.Schneider, B.McFerrinu, W.Gordonu, C.Potter, T.Malaby, R.Perry, H.Person, J.Roseman, T.Puente, F.Wesley, J.Locke ir B.Frisell. Šiuo metu gyvenantis Niujorke būgnininkas kuria ir įrašinėja su Ben Monder ir Jerome Sabbagh kvartetais, vibrofonininku Lalo. T.Poor taip pat muzikuoja su Ročesterio trio Paradigm Shift, bei 3 eksperimentiniais Eastmane suburtais kolektyvais. Respect Sextet, Jerseyband bei Neos.

© Jūratė KučinskaitėAtgal

 
Ryoji Hojito
Japonija
 
Mike del Ferro trio
Olandija
 
Subtonic
Norvegija
 
Han Bennink +
Jaak Sooäär +
Liudas Mockūnas

Olandija / Estija / Lietuva
 
Monsieur Dubois
Olandija
 
Dainius Pulauskas Group
Lietuva
 
How To Be Enlightened
in 48 hrs

Olandija / Indija
 
Exias-J
Japonija
 
Ninsk
Olandija
 
Kazutoki Umezu
KIKI band

Japonija
 
Matthew Bourne +
Steve Davis +
Dave Kane

D.Britanija
 
Weekend Guitar Trio
Estija
 
Baltic Asteroids
JAV / Lietuva
 
Harri Sjöström +
Bernhard Arndt

Suomija / Vokietija