31st Vilnius Jazz Festival. 11-14 October, 2018
Jan Maksimovich Quartet Vilnius Jazz'2003
Jan Maksimovich Quartet (Lietuva):

Jan Maksimovich - ss, ts, programming
Dominykas Vyšniauskas - tp, flhn
Dima Golovanov - keyboards
Darius Rudis - dr

Jaunąją Lietuvos džiazo kartą atstovaujantis saksofonininkas Jan Maksimovich, Lietuvos džiazo scenoje pasirodęs 1996 m., o pernai debiutavęs kaip lyderis, spėjo pagarsėti savo perfekcionizmu ir šiandien pelnytai vadinamas vienu ryškiausių Lietuvos džiazo saksofonininkų.

J.Maksimovičius mokėsi B.Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, Vilniaus konservatorijoje ir Lietuvos muzikos akademijoje (P.Vyšniausko klasėje). Jis ne kartą dalyvavo ir buvo puikiai įvertintas įvairiuose konkursuose: 1994 m. J.Pakalnio vardo konkurse; 1999 m. Geriausių Lietuvos saksofonininkų konkurse Klaipėdoje pelnė Grand Prix, 2000 m. Tarptautiniame saksofonininkų konkurse Brilliant note 2000 Latvijoje - III premiją, Tarptautiniame jaunųjų džiazo atlikėjų konkurse Klaipėdoje 2000 m. buvo pripažintas geriausiu. Saksofonininkas muzikavo su garsiais Lietuvos džiazo kūrėjais: V.Labučiu, P.Vyšniausku, O.Molokojedovu, D.Pulausku, A.Anusausku, D.Praspaliauskiu, A.Šlaustu, A.Gotesmanu, V.Nivinskiu ir kt. Kaip įvairių ansamblių narys dalyvavo džiazo festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje. J.Maksimovičius groja solo, dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose ne tik su džiazo, bet ir su akademinės muzikos atlikėjais: 2000 m. su Lenkų kameriniu orkestru (vad.Z.Levickij) koncertavo Čekijoje ir Lietuvoje, 2002 m. grojo festivalyje e-muzika, kur atliko L.Paulauskio kompoziciją Gyvojo vandens mašina (Life Giving Water Machine), groja su vargonininku V.Neugasimovu. Saksofonininkas dirba ir pedagoginį darbą - dėstytojauja Vilniaus konservatorijoje.

Prieš metus J.Maksimovičius Vilnius Jazz festivalyje pristatė savo kvintetą, kuriame grojo Lietuvos džiazo scenos senbuviai. Naujajame J.Maksimovičiaus kolektyve - jaunieji Lietuvos džiazmenai. Kvartetas pradėjo formuotis šiemet, saksofonininkui pasiūlius keliems Muzikos akademijos studentams išbandyti jėgas spontaniškai improvizuojant. Per keletą mėnesių išsikristalizavo J.Maksimovičiaus trio, kuris birželį dalyvavo Lietuvos dienose Graikijoje. Nuo spontaniškos improvizacijos ansamblis išaugo iki dabartinės raiškos, o nuo trio, prisijungus D.Vyšniauskui, iki Jan Maksimovich Quartet. Šis ansamblis taip pat turi koncertinę praktiką - vasarą grojo Lenkų instituto rengiamame muzikos festivalyje.

Vilnius Jazz festivaliui kvartetas parengė originalių kompozicijų programą, kurios esmė - free improvizacijos, nuolat nukrypstant į polistilistinę raišką, įvedant bopo, drum'n'bass, kitų krypčių ir stilių elementus.

Pastaruoju metu džiazo scenoje vis aktyviau reiškiasi Jan Maksimovich Quartet trimitininkas Dominykas Vyšniauskas. Dabar Lietuvos muzikos akademijos studentas, anksčiau jis mokėsi M.K.Čiurlionio menų gimnazijoje, Klaipėdos S.Šimkaus konservatorijoje. 2001m. J.Pakalnio jaunųjų atlikėjų konkurse trimitininkas pelnė II vietą.
Džiazo scenoje D.Vyšniauskas debiutavo 7-erių - festivalyje Birštonas'88 su P.Vyšniausko kvartetu. 1992 m. su V.Čekasino vaikų džiazo ansambliu koncertavo Vokietijoje ir festivalyje Junior Jazz Vilniuje. 1997m. Paryžiuje, Centrinėje UNESCO būstinėje improvizavo pagal V.Bartulio kūrybą; šį koncertą CNN pristatė daugelyje pasaulio šalių. Plačiau domėtis džiazu trimitininkas pradėjo besimokydamas Klaipėdoje.
D.Vyšniauskas dalyvavo Birštono (1988, 1998, 2000), Kauno (1999, 2000), Klaipėdos Pilies (1999, 2001) Vilnius Band (2002, 2003), Vilnius Mama Jazz (2002), Minsko (2002), Junas (2002, Prancūzija) džiazo festivaliuose. D.Vyšniausko koncertinėje biografijoje yra ir tarptautiniai projektai: pernai jis grojo A.Vapirovo bigbende (festivalyje Vilnius Mama Jazz), šiemet koncertavo Baltarusijoje su I.Briliu, Estijoje su Estonian Dream Big Band ir vargonininku David Tim, rugpjūčio pabaigoje koncertavo Prancūzijoje su Mezkal Jazz Unit.

Kvarteto klavišininkas Dmitrij Golovanov - sparčiai progresuojantis jaunas džiazo muzikas. Baigęs B.Dvariono muzikos mokyklą, studijuoja Lietuvos muzikos akademijoje (dėst. A.Anusauskas). Džiazo scenoje pasirodęs su ansambliu Jazz Pictures, jis groja su daugeliu žinomų Lietuvos džiazo meistrų Dvidešimtmetis pianistas dalyvavo ne viename tarptautiniame džiazo festivalyje: Junior Jazz (1997, 1999, 2001, 2003), Birštono (2000), Kauno (2001 ir 2002), Vilniaus (2001 ir 2002), Minsko (2003 projekte su broliais Briliais). Šiais metais D.Golovanovas koncertavo Atėnuose, Europos sąjungos šalių kandidačių prisistatyme. 2001 m. respublikiniame Jaunųjų džiazo muzikantų konkurse Vilniuje D. Golovanovas tapo nugalėtoju klavišinių instrumentų kategorijoje, 2002 m. kartu su grupe Jazz Pictures laimėjo 2 vietą Jaunųjų džiazo grupių konkurse Vilniuje.
Su ansambliu Jazz Pictures išleido CD.

Svarią sceninę patirtį turi ir kvarteto būgnininkas Darius Rudis. Jis mokėsi B.Dvariono muzikos mokykloje, Vilniaus konservatorijoje, šiuo metu studijuoja Lietuvos muzikos akademijoje. D.Rudis groja su garsiausiais Lietuvos džiazo muzikais, tarp jų D.Pulausko sekstetu, L.Šinkarenkos kvartetu bei septetu, V.Labučio ansambliais, D.Praspaliauskio ir A.Šlausto kvintetu; yra dalyvavęs Lietuvos ir užsienio džiazo festivaliuose. Pastaruoju metu D.Rudis daugiausia muzikuoja su J.Maksimovičiumi, A.Chalikovu ir trio Tune Up.

© Jūratė KučinskaitėAtgal

 
Kazutoki Umezu / Masahiko Satoh
Japonija

Kazutoki Umezu - alt sax, soprano sax, clarinet, bass clarinet
Masahiko Satoh - jazz pianist, composer, arranger
 
Manfred Leuchter
"Arabescue"

Vokietija

Manfred Leuchter - accord.
Heribert Leuchter - sax
Christoph Titz - trumpet
Antoine Pütz - b, guitar
Afra Mussawisade - dr
 
Fredrik Nordström Quintet
Švedija

Fredrik Nordström - ts,
Magnus Broo - tp,
Mattias Stahl - vib,
Filip Augustson - b,
Fredrik Rundqvist - dr
 
Myra Melford Quartet
"Be Bread"

JAV

Myra Melford - piano, harmonium
Cuong Vu - trumpet
Stomu Takeishi - bass
Elliot Humberto Kavee - dr
 
Milašius Power Trio & Darius Čiuta
Lietuva

Juozas Milašius - g
Skirmantas Sasnauskas - trombone
Arkady Gotesman - dr
Darius Čiuta - pc
 
Saadet Türköz /
Urs Leimgruber

Šveicarija

Saadet Türköz - voc
Urs Leimgruber - sax
 
Musica Reservata
Italija

Michael Gassman - trumpet
Vincenzo Mingiardi - guitar
Roberto Bonati - double bass
Roberto Dani - drums
 
Cinematic Orchestra
D.Britanija

Jason Swinscoe - key, electronics
Phil France - double bass
Luke Flowers - dr
Steve Brown - key
Patrick Carpenter - turntables
Tom Chant - sax, horn